22. 9. svátek má Darina

Město investovalo do oprav školních objektů

21. srpna 2014   (14:39)
Město investovalo do oprav školních objektů

Letní prázdniny jsou ideálním časem pro rekonstrukce.


Město Příbram vlastní zhruba tři desítky budov, ve kterých provozuje mateřské či základní školy, školní jídelny, jesle či umělecké školy a které pronajímá pro střední školy. Každoročně se vedení města snaží investovat do tohoto majetku v rámci oprav a údržby. Hlavním zdrojem prostředků na tyto opravy je inkaso nájmu, část se hradí přímo z rozpočtu města či samotných školních zařízení. Právě letní prázdniny jsou ideálním časem na realizaci těchto prací.

V mateřských školách patří letos k nejčastějším pracím úpravy toalet a umýváren či rozvodů vody v kuchyňkách. V mateřské škole ve Školní ulici se pro změnu opravovali vnitřní omítky. Celkem se během prázdnin ve čtyřech školkách za provedené práce zaplatí téměř tři sta tisíc korun.

V základních školách a jídelnách se proinvestoval milion a půl

"Neméně důležité jsou pro nás také základní školy. Například ZŠ Jiráskovy sady již nutně potřebovala výměnu tepelné izolace, Waldorfská škola měla na seznamu prací opravu střechy a výtahu, prakticky v havarijním stavu byla část rozvodů vody na základní škole ve Školní ulici. A to je pouze výčet prací, které se o prázdninách realizují. Celkově se na všech základních školách a v některých jídelnách zaplatí za práce téměř 1,5 milionu korun," upřesnil příbramský radní Juraj Molnár (ČSSD).

Oprav se dočkají také obě základní umělecké školy. V umělecké škole A. Dvořáka budou opraveny sociální zařízení v druhém patře, na náměstí TGM se v jedné třídě opraví podlaha a vyměněna budou také dvě okna. V seznamu prací je také oprava kuchyně a venkovního schodiště v městských jeslích - tyto práce vyjdou asi na 150 tisíc korun.


Město vlastní i několik budov, kde sídlí střední školy

"Nezapomínáme ani na střední školy a jejich budovy. Například zdravotnická škola se může těšit na výměnu části oken a opravu čerpadla v kotelně, okna na toaletách budou vyměněna na Gymnáziu pod Svatou Horou, na budově Střední průmyslové školy proběhne zateplení části fasády, u budovy Integrované střední školy bylo potřeba opravy římsy a svod dešťové vody a práce se realizují také v budově Obchodní akademie, kde probíhá první část rekonstrukce chlapeckých toalet za více než 400 tisíc korun," doplnil místostarosta Příbrami Ivan Šedivý.

Do budov středních škol se formou oprav vrací vybrané nájemné od Středočeského kraje, který jednotlivé školy zřizuje. Souhrnná výše vynaložených prostředků na opravy tak činí asi dva miliony korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Opravdu chceme být obéznější než v USA? Opravdu chceme být obéznější než v USA? Každé osmé dítě v České republice trpí obezitou. Stát vydává na léčbu ročně okolo 30 miliard korun 22. září 2019   (19:37) V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě V Žežické se bubnovalo. Na školní zahradě Bubnovaly děti, jejich rodiče i prarodiče. Mnozí z nich poprvé v životě 22. září 2019   (17:30) Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert Sandry bude moderovat známá Příbramačka Koncert odmoderuje Lucie Křížková, která se v roce 2003 proslavila titulem Miss České republiky 22. září 2019   (14:36) Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Třetí pokus: Město stále hledá firmu, která dokončí Junior klub Město nabízí za dokončení téměř 4,5 milionu korun. 22. září 2019   (11:33) Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou Hornické derby vyšlo lépe pro Franze a jeho Karvinou 1.FK Příbram – MFK Karviná 0:2 (0:1). V sobotu 21. září přivítala v 10. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu tým z Karviné 22. září 2019   (09:29) Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Dobříšským skautům hrozilo vystěhování. O své zázemí však nakonec nepřišli Za skauty se postavily stovky místních, a tak město od prodeje Papežanky, kde se skauti léta scházeli, nakonec ustoupilo 22. září 2019   (07:16) Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Už jste u nás viděli houbu z Nového Zélandu? V Brdech roste Květnatec Archerův připomíná spíše exotickou květinu 21. září 2019   (18:50) Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Hasiči zlikvidovali požár odstaveného vozidla Operační důstojník vyslal tři jednotky hasičů 21. září 2019   (15:55) Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Požár stavebních buněk zaměstnal hasiče Na místo vyjelo několik hasičských vozidel 21. září 2019   (13:53) V Bohutíně se našel kříženec labradora V Bohutíně se našel kříženec labradora Pes sice má registrovaný čip, který měl kontaktovat majitele, ale bohužel bez úspěchu. Majitel se zatím nedostavil 21. září 2019   (13:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz