Město Dobříš rozšiřuje možnost testování na covid-19
14. listopadu 2021 (09:55)
foto: MěÚ Dobříš
Od začátku pandemie probíhalo v Dobříši testování pro veřejnost na covid-19 jedenkrát týdně. Vzhledem k narůstajícímu zájmu a potřebě však bylo v tomto týdnu domluveno, že bude četnost testování do konce roku navýšena.
„Další den, kdy se lze v Dobříši otestovat, jsme přidali z důvodu narůstajícího počtu nemocných. Navíc negativním testem je dnes podmíněno i mnoho nejen volnočasových aktivit. Prozatím máme nasmlouváno do konce roku testování v určitých hodinách dvakrát týdně. Toto navýšení jsme objednali po domluvě s manažerkou firmy GHC, která u nás testování zajišťuje,“ říká k navýšení četnosti testování v Dobříši místostarostka Dagmar Mášová a dodává: „Osobně doufám, že testy budou povinné stejně pro ty, kteří očkování podstoupili i pro ty, kteří očkováni nejsou.“
Testování na covid-19 bude v Dobříši probíhat dvakrát týdně od 15. listopadu 2021, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Dle vládou schválených podmínek může zájemce o testování žádat antigenní či PCR testy. V případě režimu samoplátce pak i test protilátek.
Kde je možné se v Dobříši nechat otestovat?
Testování veřejnosti probíhá v KS Dobříš - učebna v 1. patře (boční vchod do budovy). Před testováním dnes již není nutná registrace předem. Nicméně podle slov paní místostarostky Dagmar Mášové on-line rezervace před testováním znatelně usnadňuje práci zdravotníků a urychluje celou administraci.
Testování veřejnosti probíhá v KS Dobříš - učebna v 1. patře (boční vchod do budovy). Před testováním dnes již není nutná registrace předem. Nicméně podle slov paní místostarostky Dagmar Mášové on-line rezervace před testováním znatelně usnadňuje práci zdravotníků a urychluje celou administraci.
„Testování pro veřejnost probíhá od začátku listopadu již pouze v režimu samoplátce (a dle vládních výjimek tzn. aktuálně osoby do 18 let, očkovaní a testování prováděná na pokyn lékaře - jsou zdarma). Vždy je tedy nutné, aby si dotyčný ověřil vlastní nárok na bezplatné testování v daném režimu. Platba za testování v KS Dobříš je možná pouze hotově přímo na místě. Prosíme proto, aby testovaný měl k dispozici co nejpřesnější částku,“ dodává za Městský úřad Dobříš Petr Oplíštil.
Za jak dlouho přijde výsledek testu?
Výsledek antigenního testu se dozvíte na počkání do 15 min., potvrzení můžete dostat písemně na místě anebo SMS či mailem v řádu hodin. U PCR testu vám výsledek přijde nejpozději do 24 hod. od odběru (většinou do 8-10 hodin od odběru).
Termíny a časy testování:
· PONDĚLKY v čase od 15.00 do 18.00 hod.
· ČTVRTKY v čase od 13.00 do 16.00 hod.
Výsledek antigenního testu se dozvíte na počkání do 15 min., potvrzení můžete dostat písemně na místě anebo SMS či mailem v řádu hodin. U PCR testu vám výsledek přijde nejpozději do 24 hod. od odběru (většinou do 8-10 hodin od odběru).
Termíny a časy testování:
· PONDĚLKY v čase od 15.00 do 18.00 hod.
· ČTVRTKY v čase od 13.00 do 16.00 hod.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Denisa Havlíčková
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali.
Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho …
PŘÍRODA
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO
Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje
Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše …
ZVÍŘATA
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI




