15. 10. svátek má Tereza

Město Dobříš rozdá cca 3 460 000 korun. Na sport, kulturu a volnočasové aktivity

26. září 2019   (13:28)
Město Dobříš rozdá cca 3 460 000 korun. Na sport, kulturu a volnočasové aktivity

O granty mohou žádat jak organizace, tak jednotlivci. Jednou z podmínek získání grantu je i přiměřenost plánovaných nákladů


Rada města Dobříše vyhlásila na svém posledním zasedání dne 16.září 2019 Program vypsaných dotačních titulů pro rok 2020 poskytovaných z Grantového fondu města. Na základě tohoto dokumentu mohou organizace i jednotlivci žádat o jednoroční granty v oblasti sportu, tělovýchovy, volnočasových aktivit, kultury a umění.

Z městského rozpočtu byly vyčleněny finance jak na činnost organizací působících na území města, tak jednotlivců, kteří svou činností město výrazně prezentují. O grant však mohou žádat i pořadatelé jednotlivých akcí v Dobříši. Podpořeny budou projekty, které oživí sportovní, kulturní či společenský život ve městě.

Vypsán byl i grant na podporu činnosti registrovaných subjektů, které poskytují sociální služby a návazné služby napomáhající sociální integraci dle zákona č. 108/2006Sb., o sociálních službách. I zde platí podmínka, že služby musí být realizovány ve městě Dobříši.

Jednotlivé žádosti lze podávat od 1. listopadu 2019 do 30. listopadu 2019, lhůta pro rozhodnutí je stanovena do 30. dubna 2020.

Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v rozpočtu města byl schválen ve výši 2 % daňových a nedaňových příjmů města na kalendářní rok 2019, tj. cca 3 640 000 korun. Jednotlivé granty mohou krýt pouze částečné rozpočtované náklady, výše nutné finanční spoluúčasti se pohybuje od 10 do 30 %.

Kromě včasného a úplného podání žádosti a souladu s vypsanými programy a kritérii je pro získání grantu nutné i řádné vyúčtování a vyhodnocení předešlých projektů podpořených z rozpočtu města, transparentní účetnictví a přiměřenost plánovaných nákladů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: mestodobris.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz