10. 8. svátek má Vavřinec
Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici

7. prosince 2019   (12:07)
Město chce pronajmout městskou chatu Granit, lidé sepsali petici

Výběrové řízení na pronájem městské chaty bude vyhlášeno v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rokProvoz městské rekreační chaty, která leží v atraktivní části Šumavy, je již několik let po sobě ztrátový. Zatímco v roce 2017 činila zráta 135 tisíc korun, v roce 2018 město tratilo již zhruba 142 tisíc korun. Od prvního října má toto rekreační středisko nového správce. Stal se jím provozovatel sousedního hotelu Zadov. O prodeji objektu město neuvažuje, na poslední Radě města byl však schválen záměr jeho pronájmu. 

Výběrové řízení prozatím vyhlášení není, dojde k tomu v nebližších dnech. Minimální požadovaná částka za nájemné je 450 000 Kč za rok," uvedla pro pribram.cz Eva Švehlová, tisková mluvčí Městského úřadu Příbram.

Některým obyvatelům Příbrami se však záměr pronájmu městské chaty nelíbí, a tak městskému úřadu adresovali petici se 120 podpisy. Ta bude projednávána na letošním posledním zasedání Zastupitelstva města Příbram, které se uskuteční 16. prosince.

„Pokud jde o petici, v textu petenti vyjadřují nesouhlas s pronájmem či prodejem zařízení. Pod peticí je podepsáno 120 petentů,“ potvrdila nám tisková mluvčí.

Rekreační chata Granit je celoročně přístupná a je možné si ji pronajmout pro rodinnou rekreaci, školní či firemní akci. Součástí je i terasa s výhledem na Šumavu. Chata je však nyní již ve špatném stavu a bude vyžadovat rozsáhlejší investice včetně výměny kotle. Město se však snaží chatu udržovat při životě a chce, aby objekt nechátral. O prodeji neuvažuje.

„Myslíme, že chata svou úlohu plní a hledáme cesty, jak by ji mohla plnit co možná nejlépe a bez ztráty. Možnost prodeje považujeme za extrémní variantu, až když vše ostatní selže,“ uvedl starosta Mgr. Jan Konvalinka.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Meteorologové varují: Ženou se bouřky s přívalovými dešti Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Záhadná bílá paní hlídá na Valdeku poklad v podobě 12 zlatých židlí a zlatého stolu Pojďme odhalit tajemství, pověsti, mystéria a záhadná místa. 10. srpna 2020   (09:13) Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Po čtyřech letech Junior otevře 4. září. Program je do konce roku nabitý Legendární příbramský hudební klub byl zavřený čtyři roky. Rekonstruovanou scénu pokřtí v září příbramské kapely Origami, Roofers a GymBand Příbram. Těšit se můžeme také na koncerty E!E, The Atavists, přednášku o cestě Kanadou nebo comedy show. Vrací se i tradiční oldies a Dj Ludjek. 10. srpna 2020   (06:02) Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru v Bohumíně Autor článku píše o zemřelých jako o "cikánech", "škodné" a "parazitech". 9. srpna 2020   (21:02) Nepřehlédněte Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval Policisté stále pátrají po dvaačtyřicetiletém muži, který vyskočil u Radavy z člunu a nevyplaval U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky U zvířete v zaparkovaném autě může dojít k přehřátí s fatálními důsledky I přes stále opakovaná varování uhyne každé léto několik zvířat, nejčastěji psů, která nechají nezodpovědní majitelé uzavřené v odstavených automobilech. Majitelé často argumentují tím, že pes byl ve vozidle jen chvíli. 9. srpna 2020   (13:39) Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Hygienici testují účastníky dobříšského tábora. Covid se zatím prokázal u dalších dvou osob Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Kvalita vody na Orlické a Slapské přehradě se zlepšila Hygienici se v tomto týdnu zaměřili na kvalitu koupacích vod v místech, ve kterých v minulém týdnu došlo ke zhoršení. 9. srpna 2020   (07:21)
Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil Potápěči hledají u Radavy muže, který vyskočil z člunu a již se z vody nevynořil K události došlo před šestnáctou hodinou asi padesát metrů od břehu. 8. srpna 2020   (17:29)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz