10. 6. svátek má Gita

Město chce příští rok investovat 6 milionů do zimního stadionu

2. prosince 2016   (06:25)
Město chce příští rok investovat 6 milionů do zimního stadionu
foto: pribram.cz

Kromě vybudování nového zázemí se má zakoupit i nová rolba.



Zázemí příbramského zimního stadionu by se měl dočkat v příštím roce nové podoby. Město Příbram totiž chystá jeho rekonstrukci. Opravou by měly projít kabiny pro hokejisty a toalety. Podle současných odhadů budou náklady ve výši zhruba pěti milionů korun, další milion bude stát pořízení nové rolby.

"V půlce ledna by měly být hotové toalety a koncem dubna by měly začít rekonstrukce kabin," upřesnila místostarostka města Alena Ženíšková (ANO).

Díky plánované rekonstrukci kabin podle ní Příbram začala být zajímavá pro český hokejový svaz a jeho šéftrenéra Slavomíra Lenera. "Začal se o nás zajímat pan Lener, který chce, aby tady do budoucna hrála reprezentace," uvedla Ženíšková. Velkou výhodu pak spatřuje především ve dvojici ledových ploch a také v blízkosti plaveckého bazénu a sportovní haly.

Na stadionu se pracovalo už dříve, v minulosti se opravovaly ledové plochy a v letošním roce byl obnoven také hotel. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) se díky dosavadním opravám zlepšila ekonomika provozu. Stadion by do budoucna mohl být vyhledávanější i díky plánované přestavbě nedalekého aquaparku, míní Švenda.

Příbramský zimní stadion se nachází v centru města, jeho součástí jsou dvě kryté ledové plochy se zázemím - velká hala s hledištěm pro 3700 sedících diváků a malá pro 1200 stojících diváků. Součástí komplexu je restaurace se salonkem, prodejna sportovních potřeb, tenisový kurt a zrcadlový sál.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: MJ, khj jpt








Další články

Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz