19. 7. svátek má Čeněk

Memoriál Václava Svobody dal závodníkům zabrat

29. července 2018   (18:59)
Memoriál Václava Svobody dal závodníkům zabrat
foto: pribram.cz

Triatlon s dlouholetou tradicí provedl sportovce krásnou krajinou podél Vltavy.



V krásném údolí říčky Brziny stojí po staletí Kunclův mlýn. Možná zdejší prostředí může evokovat pocit, že zde dávají lišky dobrou noc a ono to tak nejspíš i bude, ale rozhodně se nejedná o místo, kde by nevanul čerstvý vítr. Zdejší obyvatelé jsou velmi činorodí, nejenže sbírají ocenění jako skvělí farmáři, ale stihnou toho mnohem více.

Například tento víkend Kunclovi spolu s Podbrdským SKI klubem pořádali již 16. ročník triatlonu nazvaného Memoriál Vaška Svobody. Triatlon se zde pořádá vždy poslední sobotu v červenci, za jakéhokoli počasí. Poslední čtyři roky ho provází až nesnesitelné vedro. Startuje se ve dvě odpoledne na asfaltu a i letos byl řádné rozpálený. Závodníci plavou dva okruhy po 150 m ve zdejším rybníku. Ženy s desetiminutovým náskokem před muži. Pak borce čeká 24 km na kole kopcovitou krajinou podél Vltavy a 10 km běhu.
 
V krásném údolí říčky Brziny stojí po …
foto: pribram.cz

„Tradici založil František Kuncl, můj strýček. Je to celoživotní sportovec, běžec maratónů. Připadalo mu, že je tu na to skvělý terén. Původně to byla akce v rodinném duchu, parta šesti, sedmi lidí, která si po absolvování tratě poseděla u ohně. Postupem času se přidávali k našemu amatérskému triatlonu další sportovci. Nultého ročníku se zúčastnil i Václav Svoboda. Stejně jako můj strýček byl členem party nadšenců Podbrdský SKI klub, kteří spolu jezdili na lyže, na kola a triatlon založili víceméně pro sebe. Tuším v roce 2002 se klub vydal na výšlap na Mont Blanc. Václav Svoboda se tenkrát trhnul, chtěl si cestu zkrátit a spadl do průrvy v ledovci. Zahynul tam, domů už se s nimi nevrátil. Po téhle tragické události se první ročník triatlonu běžel už jako Memoriál Vaška Svobody,“ vypráví ředitel závodu Petr Kuncl, který převzal žezlo pořadatelství od svého strýce před třemi roky. Sám se na start triatlonu staví každoročně mezi závodníky.
 „Tradici založil František Kuncl, můj …
foto: pribram.cz
Letos vybojoval mezi téměř čtyřmi desítkami závodníků čtvrté místo. Pro zlato si doběhl Jakub Procházka a mezi ženami zvítězila Jana Lenemayer. Druhá skončila Bára Skřivanová, rozená Kunclová, což prozrazuje, že ve mlýně najdete samé sportovce.

„Ke sportu máme vztah kladný,“ směje se mladý farmář, umělecký kovář, sportovec i pořadatel v jedné osobě. „Baví nás to, celá naše rodina sportuje. Pracujeme fyzicky a k tomu je sport potřeba. Já se u něho odreaguju, vyplaví se endorfiny a je lepší nálada. O starosti s pořadatelstvím se dělí celá rodina. Holky nakupují občerstvení, strejda značí trasu, někdo zapisuje časy atd. Trať je docela náročná, protože je hodně kopcovitá. Tady od nás ze mlýna od Brziny, kde jsme nejníž, se jede na ten nejvyšší kopec, který tady je – tj. na Hrabří. Pak Svatý Jan, Raberák, na Vysoký Chlumec, Bláhova Lhota, Vletice, Bražnou – nohy dostanou pořádně zabrat. Potom se běží do Smrčí a zpátky, to je skoro po rovině, ale komu nohy ztuhnou po kole má s finišem zpátky k rybníku docela problém,“ prozradil Petr Kuncl.

Letos vybojoval mezi téměř čtyřmi desítkami …
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na … NEPŘEHLÉDNĚTE Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít … POLITIKA Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V … AKTUÁLNĚ „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT
Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz