Melichar zavřel bránu, Příbram slaví třetí výhru v řadě
23. srpna 2025 (14:00)
foto: FK Příbram vyhrála nad Baníkem. / Ludmila Zelenková
Fotbalisté Příbrami v pátek 22. srpna večer potvrdili rostoucí formu a v rámci 7. kola Chance ligy si připsali cenné vítězství nad dosud neporaženým Baníkem Ostrava B v poměru 2:0. Výkop proběhl v 18 hodin, domácí šli do vedení už v první půli a výhru zpečetili v samotném závěru.
Skóre otevřel v 10. minutě ostravský odchovanec Daniel Šmiga, který se prosadil po povedené kombinaci. Po přestávce měl několik šancí Jakub Pira (Baník Ostrava), ale žádnou neproměnil. V závěru utkání se na hřiště dostal zkušený Jan Řezníček, který se necítil stoprocentně, přesto se podílel na akci vedoucí ke druhému gólu. Ten vstřelil v nastavení střídající Dominik Vott.
Na oba góly asistoval Emmanuel Antwi, který dnes patřil k nejaktivnějším hráčům domácího týmu. Brankář Martin Melichar navázal na výborný výkon z minulého kola proti Slavii a proti Baníku B předvedl několik klíčových zákroků. V závěru první půle zneškodnil nebezpečnou střelu z hranice vápna, po změně stran si poradil s dorážkou po rohovém kopu. Díky jeho jistotě v bráně si Příbram připsala první čisté konto v sezóně. Melichar tým několikrát podržel a výrazně přispěl k tomu, že domácí mohli slavit třetí výhru v řadě.
Baník B, který až dosud v soutěži neprohrál, si i přes páteční porážku drží v neúplné tabulce pěkné 5. místo. Příbram se díky vítězství posunula na 9. příčku.
Držení míče bylo po většinu zápasu na straně hostů, ale domácí tým dokázal využít zásadní momenty a přetavit je v góly. Po závěrečném hvizdu tak mohli hráči Příbrami oslavit další domácí úspěch společně s fanoušky.
Baník B, který až dosud v soutěži neprohrál, si i přes páteční porážku drží v neúplné tabulce pěkné 5. místo. Příbram se díky vítězství posunula na 9. příčku.
Držení míče bylo po většinu zápasu na straně hostů, ale domácí tým dokázal využít zásadní momenty a přetavit je v góly. Po závěrečném hvizdu tak mohli hráči Příbrami oslavit další domácí úspěch společně s fanoušky.
foto: FK Příbram vyhrála nad Baníkem. / Ludmila Zelenková
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková
Další články
Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy
Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit
Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na …
AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu
Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční …
ŠKOLSTVÍ
Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu
Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva …
DOPRAVA
Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii
Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie …
KULTURA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony
Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. …
POLITIKA
Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport
Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro
Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství …
SPORT
Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu.
Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče.
Věda ale ukazuje, že skutečný …
LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková
Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové …
SPORT




