11. 3. svátek má Anděla




Megahit Bonnie Tyler přezpíval i Karel Gott

31. října 2019   (18:37)
Megahit Bonnie Tyler přezpíval i Karel Gott

Bonnie Tyler, původním jménem Gaynor Hopkins, je velšská zpěvačka, která se proslavila především svým charakteristickým chraplavým hlasem. Ten si fanoušci budou moci poslechnout i v Příbrami.



Bonnie Tyler začala hudební kariéru v sedmnácti letech v talentové soutěži, kde se umístila na druhé pozici. Poté působila v nočních klubech pod jménem Sherene. Hned její první song Lost in France se v britské hitparádě umístil v první desítce. Krátce po vydání prvního alba v roce 1977 lékaři diagnostikovali Tyler uzlíky na hlasivkách. Byla nutná operace, kdy hrozilo zbrzdění kariéry. Zákrok ale na zpěvačce nezanechal žádné stopy a hned jejím dalším singlem It’s a Heartache bořila hitparády po celém světě.

Její absolutně nejslavnější song je Total Eclipse of the Hearth, který se držel čtyři týdny na vrcholu světového žebříčku hitparád. Na YouTube má přes 600 milionů zhlédnutí. Byl také nominován na cenu Grammy.

Písněmi Bonnie Tyler se inspirovali i čeští interpreti. Song It’s a Hearache přezpíval do české podoby „Jen se hádej“ Karel Gott, ale také Waldemar Matuška a Marie Rottrová. Lucie Vondráčková převzala hit I Need a Hero, který známe pod českým provedením jako Ať je jak vítr.

Bonnie Tyler stále koncertuje po celém světě. Jednou ze zastávek bude i středočeská Příbram, jenž je stejně jako u přechozích interpretů zřejmě jedno z nejmenších měst, které kdy navštívila. Koncert se uskuteční 28. března v příbramské sportovní hale. Prodej vstupenek byl již zahájen.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o … AKTUÁLNĚ Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při … NEPŘEHLÉDNĚTE Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat … NEPŘEHLÉDNĚTE Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky … AKTUALIZOVÁNO Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina … Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. … SPORT Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více … NEPŘEHLÉDNĚTE Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty … AKTUÁLNĚ Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také … ANKETA
Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz