17. 1. svátek má Drahoslav

Medvědi na příbramském ledu škrábali, Kafka je pak plácl čtyřikrát přes tlapy

30. ledna 2025   (10:30)
Medvědi na příbramském ledu škrábali, Kafka je pak plácl čtyřikrát přes tlapy
foto: Ilustrační foto / HC Příbram / se souhlasem

Hokejisté Příbrami hostili ve 30. kole 2. ligy Děčín a jejich sedmá domácí výhra v řadě se nerodila úplně snadno. Baník musel dvakrát dotahovat, poté se ale dostal na koně a zásluhou skvělého závěru porazil Medvědy 5:2.


Úvodní část utkání žádný gól na zimním stadionu nepřinesla a klíčové okamžiky se odehrály ve zbylých 40 minutách zápasů. Medvědi v prostřední části škrábali a dvakrát se trefili do živého, Příbram ovšem vždy našla odpověď.

Krátce po přestávce poslal Děčín překvapivě do vedení po krásné přihrávce zpoza brány Jan Tůma, jenže radost hostů netrvala dlouho. Domácí kapitán Petr Kafka předvedl před bránou nádhernou stahovačku zády k síti a z otočky vyrovnal na 1:1.

Ačkoliv Děčín ztratil vedení, nikterak nezpanikařil a zásluhou krásné trefy Martina Jursy z vrcholu levého kruhu domácím znovu utekl. To ovšem bylo ze strany hostů vše a poté přišly na řadu další skvělé okamžiky domácího kapitána.

Nádherný gól odstartoval další galavečer kapitána
Petr Kafka vystřelil v polovině zápasu téměř od modré čáry nepřesně a minul bližší pravý horní roh brány, jenže puk se od hrazení za bránou odrazil k levé tyči, kde z dorážky pohodlně skóroval do prázdné sítě Samuel Duchan - 2:2.

Třetí třetina už se nesla v režii domácích hráčů a Medvědi jako by ulehli k zimnímu spánku. Střelec úvodního gólu zápasu tentokrát našel parádní zadovkou Matěje Koldu, který si sjel z levého křídla rychle před bránu a poslal Příbram do vedení.
Poté si vzal znovu slovo sám Petr Kafka, který na bodu pravého kruhu napřáhl k jedovaté střele s příklepem a parádní bombou vymetl bližší pravý horní roh brány. Ondřej Skokan máchl lapačkou zbytečně a domácí kapitán vstřelil druhý gól.

Petr Kafka odehrál další fantastický zápas, když proti Děčínu zaznamenal celkem čtyřikanadské body za dva góly a dvě asistence. Třiadvacetiletý Samuel Duchan si připsal gól a asistenci a nakonec hladkou výhru Baníku uzavřel Vladimír Kremláček.
HC Baník Příbram – HC Děčín 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Kafka (R. Jelínek, Duchan), 31. Duchan (Kafka, Rajgl), 41. Kolda (Kafka), 52. Kafka (Gengel), 53. Kremláček (Klasna) – 22. J. Tůma (Jursa, Vološín), 26. Jursa (Urbánek, J. Tůma)

Sestavy:
HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Rajgl, Kremláček, R. Jelínek, Kvasnička, D. Krejčí, Bednář, Zdeněk, M. Kvasnička – Kafka (C), Klasna, Kolda – Bednařík, Furch, Gengel – Labuzík, Mařík, Duchan.
Trenér: Radek Bělohlav

HC Děčín: Skokan (D. Čermák) – Meisel, Polata, Nowák, Vladimír Brož (A), Urbánek, Loukota, V. Tůma – Dej, Dvořák, P. Hruška – Vološín, Przybyla, M. Hruška – Harkabus, Jursa, Faigl (C) – Písařík, J. Tůma.
Trenér: Michal Trávníček

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Tomáš Reiner
pribram.cz








Související


Další články

Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl … Příroda Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už … Osobák skončil pod traktorem Osobák skončil pod traktorem V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného … Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního … Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a … Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Školství Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz