12. 5. svátek má Pankrác

Mediální přestřelka by měla skončit, znesvářené strany musí jednat

NÁZOR
15. listopadu 2014   (10:39)
Mediální přestřelka by měla skončit, znesvářené strany musí jednat
foto: pribram.cz

Přinášíme vyjádření zastupitelů za TOP 09 na současnou koaliční krizi.



Výsledky komunálních voleb v Příbrami jednoznačně ukázaly, že lidé chtějí změnu. Skladba koalice z hnutí ANO a TOP 09, koaliční smlouva i programové prohlášení tuto změnu vystihují a posouvají k realizaci v průběhu celého volebního období. Z tohoto pohledu stojí nově zvolení zastupitelé za ANO a TOP 09 na jedné straně. Všichni máme společný cíl. Změnit svou prací přístup města k občanům a následně občanů k městu. Nelze však zastírat, že tento záměr v současnosti brzdí osobní neshody uvnitř hnutí ANO.

Veřejnost má právo na to, aby se v Příbrami pohnuly věci dopředu a začal se realizovat společný koaliční program. ANO tedy musí najít takové řešení, které bude konvenovat s koaliční dohodou a jež povede ke snížení pnutí mezi zastupiteli vítězné kandidátky.

TOP 09 Příbram sleduje současné dění se znepokojením, to ale nic nemění na skutečnosti, že zastupitelé jsou nadále připraveni pracovat v rámci dohodnuté koalice a že koaliční uspořádání považují za současnou nejlepší variantu pro Příbram. Zástupci TOP 09 jsou také připraveni podílet se na společném řešení. To nyní spatřují pouze v jediné věci – v jednání v koalici i uvnitř hnutí ANO. Za obzvláště nešťastné považujeme přestřelky v médiích, které tyto spory rády zprostředkovávají, ale v důsledku jen prohlubují nedorozumění.

Současný stav nepůsobí dobře na veřejnost, ale vyjadřuje fakt, že příbramští zastupitelé nejsou loutky, které neumí vyjádřit svůj názor. To je velmi dobré zjištění a velký příslib do budoucna, že Příbram bude spravována s velkým zájmem a osobní zodpovědností.

Již jsme učinili několik úspěšných prvních kroků – podepsání koaliční dohody, úspěšné jednání v rámci koalice, podepsání programového prohlášení, volba starosty. Ukázali jsme, že současná koalice je životaschopná a oba partneři mají k sobě úctu a respekt. Věříme, že personální rozpory se dříve či později vyřeší a na počáteční úkrok stranou se bude vzpomínat jako na peripetii, která sice nebyla potřeba, ale která nás společně posílila.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: TOP 09
autor: zastupitelé za TOP 09, redakční titulek a perex








Další články

Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci … Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO
Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz