12. 5. svátek má Pankrác

Mediální gramotnost středoškoláků otestuje olympiáda

6. prosince 2023   (06:23)
Mediální gramotnost středoškoláků otestuje olympiáda
foto: ilustrační, Pixabay (StartupStockPhotos)

Do vědomostní soutěže se mohou tříčlenné týmy studentů středních škol a učilišť přihlásit do 11. ledna 2024. Vítězný tým navštíví Evropský parlament ve Štrasburku.


Na to, jaké úrovně mediální gramotnosti dosahují studenti středních škol a učilišť, se zaměří Mediální olympiáda. Do vědomostní soutěže se mohou hlásit tříčlenné školní týmy s doprovodem pedagoga z celé České republiky, uzávěrka přihlášek je 11. ledna příštího roku.

Soutěž je realizována v jedné soutěžní kategorii a ve dvou kolech. První se koná elektronicky přímo ve škole 24. ledna 2024. „Technický průběh prvního kola Mediální olympiády zajišťuje v letošním roce společnost Scio prostřednictvím vlastní platformy pro on-line testování ScioLink. Organizátoři Mediální olympiády očekávají až tisíce účastníků, což je také důvod, proč technologické zajištění akce svěřili právě nám a naší platformě, která je prověřená velkou zátěží během on-line Národních srovnávacích zkoušek," říká manažer týmu ScioLink Martin Drnek. Na webu medialniolympiada.cz je dostupný zkušební test z roku 2023.
Z každého kraje postoupí do finálového kola jeden tým. Před odbornou porotu předstoupí 27. a 28. března v City Campusu Ostravské univerzity, kde budou řešit zadání několika různorodých disciplín. Ještě před tím je čeká natáčení videospotů na téma digitálních kompetencí, přesné zadání se soutěžící dozví po vyhlášení výsledků prvního kola. Hlavní cenou pro vítěze je zájezd týmu do Evropského parlamentu ve Štrasburku.
První ročník Mediální olympiády byl pilotně spuštěn v roce 2023 pouze v rámci Moravskoslezského kraje. Prvního kola se zúčastnilo 69 týmů, mezi pěti finalisty zvítězili studenti Matičního gymnázia Ostrava.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci … Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz