22. 8. svátek má Bohuslav

Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

8. června 2019   (17:14)
Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

Matěj se momentálně nachází v Polsku, čeká ho ještě dlouhá cesta.


Možná jste jméno Matěj Kratochvíl už někdy slyšeli. Jedná se o mladíka z Příbrami, který se před několika lety vydal sám pěšky na pouť do Španělska, přesně pak do Santiago de Compostela. Před několika dny se vydal Matěj na další cestu, tentokrát mnohem delší a především bez stanu.
 
„Moje procházka začne v Příbrami, kde jsem se narodil a pokud bude mít tahle cesta i happy end, tak skončí v Norsku, na mysu Knivskjellodden, údajně nejsevernějším cípu Evropy. Ptáte se proč NoTentMan? To je jednoduché - cestuji bez stanu, to je asi jediná zvláštnost. Pěšky po Evropě teď přeci chodí každej druhej,“ píše Matěj na svém profilu na Instagramu, jehož název „notentman“ poukazuje na to, že s sebou nenosí stan.
 
Cesta by měla trvat zhruba 4 až 6 měsíců, během kterých by měl urazit přibližně pět tisíc kilometrů. Matej je aktuálně v Polsku. Dále projde skrz Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Rusko, Finsko, Švédsko a Norsko. S množstvím zážitků by se chtěl vrátit někdy v listopadu, aby se vyhnul nástupu zimy.
 
Určitě se můžeme těšit i na celou řadu přednášek a besed, kde posluchače seznámí s těmi největším zážitky z putování.
 
Za redakci portálu pribram.cz přejeme Matějovi na jeho cestě jen to dobré.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: Instagram Matěje Kratochvíla

autor: kapDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz