17. 6. svátek má Adolf

Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

8. června 2019   (17:14)
Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

Matěj se momentálně nachází v Polsku, čeká ho ještě dlouhá cesta.


Možná jste jméno Matěj Kratochvíl už někdy slyšeli. Jedná se o mladíka z Příbrami, který se před několika lety vydal sám pěšky na pouť do Španělska, přesně pak do Santiago de Compostela. Před několika dny se vydal Matěj na další cestu, tentokrát mnohem delší a především bez stanu.
 
„Moje procházka začne v Příbrami, kde jsem se narodil a pokud bude mít tahle cesta i happy end, tak skončí v Norsku, na mysu Knivskjellodden, údajně nejsevernějším cípu Evropy. Ptáte se proč NoTentMan? To je jednoduché - cestuji bez stanu, to je asi jediná zvláštnost. Pěšky po Evropě teď přeci chodí každej druhej,“ píše Matěj na svém profilu na Instagramu, jehož název „notentman“ poukazuje na to, že s sebou nenosí stan.
 
Cesta by měla trvat zhruba 4 až 6 měsíců, během kterých by měl urazit přibližně pět tisíc kilometrů. Matej je aktuálně v Polsku. Dále projde skrz Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Rusko, Finsko, Švédsko a Norsko. S množstvím zážitků by se chtěl vrátit někdy v listopadu, aby se vyhnul nástupu zimy.
 
Určitě se můžeme těšit i na celou řadu přednášek a besed, kde posluchače seznámí s těmi největším zážitky z putování.
 
Za redakci portálu pribram.cz přejeme Matějovi na jeho cestě jen to dobré.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: red
foto: Instagram Matěje Kratochvíla

autor: kapDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz