7. 12. svátek má Ambrož

Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

8. června 2019   (17:14)
Matěj Kratochvíl: Kluk z Příbrami, co vyrazil jen s batohem skrz celou Evropu

Matěj se momentálně nachází v Polsku, čeká ho ještě dlouhá cesta.Možná jste jméno Matěj Kratochvíl už někdy slyšeli. Jedná se o mladíka z Příbrami, který se před několika lety vydal sám pěšky na pouť do Španělska, přesně pak do Santiago de Compostela. Před několika dny se vydal Matěj na další cestu, tentokrát mnohem delší a především bez stanu.
 
„Moje procházka začne v Příbrami, kde jsem se narodil a pokud bude mít tahle cesta i happy end, tak skončí v Norsku, na mysu Knivskjellodden, údajně nejsevernějším cípu Evropy. Ptáte se proč NoTentMan? To je jednoduché - cestuji bez stanu, to je asi jediná zvláštnost. Pěšky po Evropě teď přeci chodí každej druhej,“ píše Matěj na svém profilu na Instagramu, jehož název „notentman“ poukazuje na to, že s sebou nenosí stan.
 
Cesta by měla trvat zhruba 4 až 6 měsíců, během kterých by měl urazit přibližně pět tisíc kilometrů. Matej je aktuálně v Polsku. Dále projde skrz Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Rusko, Finsko, Švédsko a Norsko. S množstvím zážitků by se chtěl vrátit někdy v listopadu, aby se vyhnul nástupu zimy.
 
Určitě se můžeme těšit i na celou řadu přednášek a besed, kde posluchače seznámí s těmi největším zážitky z putování.
 
Za redakci portálu pribram.cz přejeme Matějovi na jeho cestě jen to dobré.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: kap

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz