21. 6. svátek má Alois

Máte doma tuto nabíječku? Hrozí vám vážný úraz proudem

12. dubna 2021   (11:39)
Máte doma tuto nabíječku? Hrozí vám vážný úraz proudem

Česká obchodní inspekce uložila zákaz dodávání výrobku na trh a nařídila okamžité stažení z prodeje.


Nebezpečnou USB nabíječku, která může znamenat pro spotřebitele vysoké riziko úrazu elektrickým proudem, zajistila na trhu Česká obchodní inspekce (ČOI). Jedná se o výrobek USB nabíječka SWISSTEN CLT304. Česká obchodní inspekce uložila zákaz dodávání výrobku na trh a okamžité stažení výrobku z trhu.

Česká obchodní inspekce zajistila na trhu nabíječku baterií SWISSTEN CLT304 v plastovém lůžku a papírovém obalu. Na výrobku je uvedeno SWISSTEN; TRAVEL CHARGER; model CLT304; označení CE; INPUT: AC 100-240V, 50Hz 60Hz; OUTPUT: DC 5V 2400 mA, značka třídy ochrany II. Na obalu je uvedeno SWISSTEN; TRAVEL CHARGER; MICRO USB; 2.4A; product code 22013500; Producer: SWISSTEN Technology, Shenzhen, China; Importer: GAMACZ CZ s.r.o., Czech Republic, www.gamacz.cz; Input voltage: 100V – 240V; Output voltage: 5V; Output current 2400mA; Frequency: 50Hz – 60Hz; Temperature of use: 0-45 °C; EAN 8595217440630.
„U výrobku jsme zjistili vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti spotřebitele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. Dále jsme objevili nevyhovující značení výrobku – nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, kontaktní adresa dovozce a nebyla uvedena jmenovitá hodnota vstupního proudu,“ popsal mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.
Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz dodávání výrobku na trh a okamžité stažení uvedeného výrobku z trhu. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu, informace o výrobku byly zveřejněny v systému RAPEX.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČOI
autor: Jakub Pečenka








Další články

V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz