23. 5. svátek má Vladimír

Máte doma pejska? Dejte mu pamlsek, má dnes svátek

26. srpna 2022   (08:25)
Máte doma pejska? Dejte mu pamlsek, má dnes svátek
foto: pribram.cz/Tomáš Pečenka

V Příbrami je k dnešnímu dni nahlášeno 2 854 psů.


Nejlepším přítelem člověka je pes. Proto se není čemu divit, že stejně jako lidé či události mají místo v kalendáři i psi. Tento svátek, který se slaví po celém světě, je poměrně nový. Byl vyhlášen známou odbornicí Colleen Paige na chov domácích mazlíčků v roce 2004. A proč právě tento den? 26. srpna dostala Colleen jako dítě svého prvního čtyřnohého kamaráda.

Téměř polovina domácností v České republice chová psa. Tito čtyřnozí kamarádi ale nejsou jen společníky, zastávají roli záchranářů, vodících nebo policejních psů. Když dojde k zahynutí psa při policejní akci, je mu často vystrojen velkolepý pohřeb. Snad žádný policista nedá na svého pomocníka dopustit.
Někteří chovatelé jsou schopni na komfort a zkrášlení svých psích společníků vynaložit mnohdy nemalé sumy peněz. Běžně dnes můžeme zakoupit luxusní oblečky a šperky, ale také můžeme dopřát našim miláčkům pobyt v psím hotelu nebo jim zařídit zkrášlovací kúru v kosmetickém salonu. Co se týče stravy, ta prošla za poslední léta značnou proměnou. Doby, kdy se dávaly zbytky od oběda, už jsou pasé. V obchodech se nachází nepřeberné množství různých psích dobrot, které si chovatelé mohou vybrat a rozmazlovat tak své mazlíčky.
Nicméně, abychom své kamarády potěšili, nemusíme zacházet do extrémů. Uděláme jim radost i příjemnou procházkou, hraním, novou hračkou, nějakou dobrotou nebo upřímným pohlazením. Každý den si naši společníci zaslouží pozornost, nicméně obzvlášť dnes jim věnujme více času.

Příbram má na svém území již druhý psí park postavený v průběhu posledních tří let. Výstavba nového psího parku u Junior klubu vyšla zhruba na 630 000 Kč, přičemž agility prvky a mobiliář jsou v ceně 280 000 Kč a oplocení areálu stálo 350 000 Kč. Další je v lesoparku Litavka. V Příbrami je k dnešnímu dni nahlášeno 2 854 psů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Než se zeptáte doktora, ptáte se AI? Experti vydali příručku, jak nenaletět umělé inteligenci při řešení zdraví Bolest hlavy, vyrážka nebo výsledky krevních testů? Stále více lidí dnes místo … ZDRAVOTNICTVÍ Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Kolvínská džungle: kraj hlohů, trnek, planých hrušek a pěnic Jsou místa v Brdech, která člověka okouzlí třeba tajemnou krásou bučin nebo … POZNÁVÁME BRDY U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova evakuovali třicet lidí, strojvedoucí utrpěl šok Mezi Příbramí a Březnicí dnes večer hořel vlak Regionova. Hasiči z vozu evakuovali … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … NEJČTENĚJŠÍ
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz