18. 5. svátek má Nataša




Máte doma pejska? Dejte mu pamlsek, má dnes svátek

26. srpna 2019   (15:05)
Máte doma pejska? Dejte mu pamlsek, má dnes svátek

V Příbrami je k dnešnímu dni nahlášeno 2 848 psů. Ti všichni dnes slaví svátek



Máte doma pejska? Věnujte mu delší procházku, podrbejte ho pořádně za ušima, dejte mu jeho oblíbenou laskominu. Má totiž svátek – slaví se Mezinárodní den psů. Podle některých zdrojů připadá tento svátek až na zítřek, jiné uvádějí třetí srpnovou sobotu. Datum však nakonec není vůbec podstatné. Své čtyřnohé společníky bychom si měli hýčkat po celý rok.

V Příbrami je k dnešnímu dni nahlášeno celkem 2 878 psů. Oslavenců je tu tedy požehnaně.

Mezinárodní den psů k nám přišel v roce 2004 z Ameriky. Vyhlásila ho uznávaná odbornice na chov domácích mazlíčků Colleen Paigeová. Proč zrovna 26. srpna? Právě v tento den dostala totiž svého prvního psa. Byl adoptovaný a jmenoval se Sheltie.

Čím dnes odměníte svého pejska vy?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir foto pixabay








Další články

Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz