11. 11. svátek má Martin

Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali

Nepřehlédněte
14. října 2019   (19:03)
Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali

Provozovatel místo spropitného dostal pokutu


Na základě podnětu spotřebitele, který upozorňoval na porušování zákazu kouření v provozovně stravovacích služeb, provedli dne 27. 09. 2019 zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, územního pracoviště Příbram, ve večerních hodinách, kontrolu v provozovně Restaurace a Penzion Eška v Jincích.
 
Jedná se o restauraci, ve které jsou připravovány teplé pokrmy v množství do 40 porcí/den; ve večerních hodinách je zde provoz omezen na „pivnici“ a je zde prováděn pouze výčep piva, příprava teplých nápojů a rozlévání lahvových nápojů.
 
U vstupu byla provozovna označena grafickou značkou „zákaz kouření“, kontrolou nebylo prokázáno porušování zákazu kouření. Dle sdělení obsluhy, návštěvníci restaurace kouří ve venkovním prostoru (ve dvoře či u vchodu do provozovny).
 
Kontrolou však bylo zjištěno, že v zázemí restaurace (zejména v kuchyni, ve skladech a přípravnách), není prováděn řádný a pravidelný úklid.  Podlahy, keramické obklady stěn, boční stěny pracovních stolů, technologické vybavení, hlavně v těžko přístupných místech byly znečištěny mastnotou, prachem a zbytky potravin.  V prostoru kuchyně a hrubé přípravny zeleniny byly skladovány předměty nesouvisející s provozem (velké množství sklenic, osobní věci personálu). Hrubá přípravna brambor a zeleniny tak nemohla být využívána ke svému účelu. V provozovně vyrobené rozpracované pokrmy (vařené brambory, omáčka na minutky) a studené pokrmy (nakládaný hermelín) uložené v době kontroly v chladicím zařízení v kuchyni, nebyly žádným způsobem označeny a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny.
 
S provozovatelem zařízení byla ihned projednána nezbytná nápravná opatření a příkazem mu bylo nařízeno provést bezodkladnou sanitaci všech prostor restaurace.
 
Kontrolovaná osoba projevila součinnost a okamžitě po kontrole byl zahájen úklid restaurace. 
 
Opakovanou kontrolou provedenou hygieniky dne 07. 10. 2019 bylo ověřeno, že dohodnutá opatření byla splněna – byl proveden úklid všech prostor stravovacího zařízení, byl odstraněn nepotřebný inventář a zprovozněna hrubá přípravna brambor a zeleniny.
 
Za zjištěné závady byla provozovateli uložena finanční sankce.

Na základě podnětu spotřebitele, který …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: KHS

autor: topDalší články

Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků Já můžu zlobit, mám na to papír. Slýchávají učitelé od svých žáků „Kdysi co řekl pan učitel, to platilo. Dnes se již žáci nebojí oponovat učiteli. Je však třeba zapracovat na tom, aby dokázali diskutovat slušně,“ říká Mgr. Roman Behún, ředitel Základní školy pod Svatou Horou 11. listopadu 2019   (17:57) Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Městská chata na Šumavě vykazuje čím dál větší ztrátu Provoz rekreační chaty na Zadově vykazoval v loňském roce ztrátu zhruba 140 tisíc korun. O jejím prodeji však město neuvažuje 11. listopadu 2019   (15:29) Vyjel za svodidla a skončil na střeše Vyjel za svodidla a skončil na střeše Zraněného řidiče odvezla záchranná služba do nemocnice 11. listopadu 2019   (13:25) Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Senioři ušili panenky na pomoc chudým dětem Každá panenka představuje jedno skutečné dítě, které bude proočkováno proti šesti smrtelným nemocem. Šilo se i v Sedlčanech a Rožmitále pod Třemšínem 11. listopadu 2019   (11:28) Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Příbram chce v příštím roce hospodařit s příjmy 888 milionů korun a výdaji 1,023 miliardy Kč Schodek 135 milionů korun plánuje pokrýt z vlastních zdrojů, které jsou zhruba ve výši čtvrt miliardy. S návrhem rozpočtu již souhlasili městští radní, v prosinci ho ještě budou schvalovat zastupitelé 11. listopadu 2019   (08:53) Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Proč se slaví svátek svatého Martina, pojídá se husa a pije víno? Se svatým Martinem přichází podle tradice zima a sníh 11. listopadu 2019   (06:00) V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni V pondělí přijede do Příbrami Martin na bílém koni Největší akcí, kterou Spolek Prokop Příbram připravuje v rámci projektu „S Permonem za dětmi a seniory“ je lampiónový průvod o svátku svatého Martina. 10. listopadu 2019   (16:59) Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život Štěňata byla odhozena v křoví 10. listopadu 2019   (13:32) VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla VIDEO: Před příbramským obchodem hajloval a křičel nacistická hesla V případě dopadení hrozí muži až tři roky ve vězení. 10. listopadu 2019   (12:45) Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Policisté kontrolovali rekreační objekty v chatových osadách, během akce získali poznatek k podezřelé osobě Na Dobříšsku u řeky Vltavy policejní hlídky kontrolovaly chaty ze země, ze vzduchu i z vody. 10. listopadu 2019   (11:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz