10. 6. svátek má Gita

Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté

17. února 2018   (19:42)
Dalších 24 fotografií v galeriiMasopust na „Ševčíně“ již po šestnácté

Dopoledne bylo na Březových Horách rušno.



Bohutínští hasiči jsou v pořádání masopustů přímo rekordmany. Spolu s Hornickým muzeem Příbram zabavili dnes příbramské milovníky českých tradic na celé dopoledne.

Davy diváků, těšících se na masopustní rej a veselí, se před desátou hodinou valily k Ševčínskému dolu ze všech stran. Tam už je očekávala nejen kapela, ale masopustí průvod maškar, který dorazil z Bohutína. Všechny přítomné uvítal před bránou krátkým projevem a „štamprličkou“ ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl.
Poté byli všichni vpuštěni na prostranství mezi šachetní budovou a strojovnou, kde se odehrály veselé scénky. Letošní Brdulka se sedmi permoníky sklidila svůj potlesk a všichni byli vtaženi do víru tance.
Bohutínští hasiči jsou v pořádání masopustů …

Fotogalerie

Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (1) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (2) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (3) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (4) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (5) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (6) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (7) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (8) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (9) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (10) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (11) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (12) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (13) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (14) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (15) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (16) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (17) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (18) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (19) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (20) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (21) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (22) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (23) Masopust na „Ševčíně“ již po šestnácté (24)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz