5. 5. svátek má Klaudie




Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5

17. ledna 2020   (11:07)
Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5

V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií



Včerejší předposlední 11. dakarská etapa vedla závodníky týmu Big Shock Racing zpět do původního bivaku v Haradh. Šlo o druhou maratonskou etapu, následující po noci strávené v bivaku uprostřed pouště bez týmového zázemí, kdy si jezdci museli na svých závodních strojích všechny případné technické opravy řešit svépomocí.

Jsem v cíli a jsem fotřík
Martin Macík, pilot žlutého kamionu, ale tu noc dostal zprávu, na kterou čekal už několik dní. V Praze se mu narodila dcerka Mia. Maminka i miminko jsou v pořádku a drží palce tátovi. Do následující etapy tak český závodník vyrážel nabitý novou energií. To se možná odrazilo i na výsledku. Do cíle posádka dorazila na krásném 5. místě a v celkovém pořadí poskočila zpět do TOP 5.

„Jsem v konci předposlední etapy Dakaru a jsem fotřík. Narodila se nám krásná, obrovská dcera Mia Macíková. Dneska jsme zajeli perfektní etapu. Extrémně náročnou, 379 km jenom duny. Utrhli jsme držák kabiny, protože jsme si asi dvakrát skočili trošku víc. Letěli jsme start – cíl, jak jen to šlo. Auto fungovalo výborně. Málem jsem si ukroutil ruce, řadil jsem jak zběsilý. Všechno se zadařilo. Mia nám přinesla štěstí. Jsem šťastnej tatínek a mám radost, že to všechno dobře dopadlo,“ hlásil vesele Martin Macík.

Brabčák bojuje dál
Úplně klidnou maratonskou noc nezažil ani neohrožený motocyklista Jan Brabec. Po středečním nebezpečně vypadajícím pádu v duně, kdy si zlomil řídítka, oprava neproběhla povoleným způsobem a Honza vyfasoval penalizaci 6 hodin. To ho stálo pár míst v pořadí. Důležité ale je, že český závodník přes všechny předchozí zdravotní těžkosti a bravurně zvládnuté pády statečně pokračuje v závodu. A už teď je pro spoustu fanoušků vítězem. Dnešní 11. etapu dojel na krásném 38. místě a celkově drží 56. pozici.
Včerejší předposlední 11. dakarská etapa vedla …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Nikola Kužílková
autor: Miloslava Ritschlová, foto Big Shock Racing








Další články

Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo … LIFESTYLE PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. … AKTUÁLNĚ Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se … Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky? Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle … AKTUÁLNĚ Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony. Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří … AKTUÁLNĚ Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají … NEPŘEHLÉDNĚTE Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám? V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i … ZAJÍMAVOSTI Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 … Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben … NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz