Marta Kubišová odvypráví svůj životní příběh v neděli v Sedlčanech
9. listopadu 2024 (10:00)
foto: VDN Promo / se souhlasem
Žijící legenda českého národa, živý symbol Sametové revoluce a v neposlední řadě zpěvačka Marta Kubišová, bude letos naposledy vyprávět svůj životní příběh. V rámci své tour zavítá v neděli 10. listopadu do Sedlčan.
“Ať mír dál, zůstává, s touto krajinou…”, zpívala 21. listopadu roku 1989 z balkonu Melantrich na Václavském náměstí před statisícovým davem, nezlomná bojovnice a úžasná zpěvačka Marta Kubišová. Za neskutečného potlesku a výkřiky “Ať žije Marta!” se Marta Kubišová stala neodmyslitelnou součástí 17. listopadu a Sametové revoluce.
"Lidé mě považují za jakousi legendu, ale já se tomu divím. Vůbec si to o sobě nemyslím. Chovala jsem se jen tak, jak jsem to cítila," vysvětlila Marta Kubišová. "Chodili za mnou a říkali: Paní Kubišová, buďte rozumná. Když podepíšete normalizačnímu režimu podporu, do týdne zpíváte. Vždycky jsem odmítla. S takovým režimem jsem se spolčovat nechtěla,“ uvedla zpěvačka.
Myšlenka na uspořádání projektu „Noci s legendou“ vznikla z touhy vzdát hold a připomenout českou kulturní ikonu, která měla zásadní vliv na českou hudbu a společenský život v období komunistického režimu. První Noc s legendou s Martou Kubišovou se konala v pražské Lucerně před dvěma lety k jejím 80. narozeninám. Pro obrovský zájem byl ale večer během pár dnů kompletně vyprodán, a tak se pořadatelé VDN Promo rozhodli opakovat tuto akci o rok později, opět na narozeniny Kubišové, a i tento večer byl vyprodán.
Myšlenka na uspořádání projektu „Noci s legendou“ vznikla z touhy vzdát hold a připomenout českou kulturní ikonu, která měla zásadní vliv na českou hudbu a společenský život v období komunistického režimu. První Noc s legendou s Martou Kubišovou se konala v pražské Lucerně před dvěma lety k jejím 80. narozeninám. Pro obrovský zájem byl ale večer během pár dnů kompletně vyprodán, a tak se pořadatelé VDN Promo rozhodli opakovat tuto akci o rok později, opět na narozeniny Kubišové, a i tento večer byl vyprodán.
Letos se turné Noc s legendou koná úplně naposledy. Po pražské Lucerně, která odstartovala trilogii s Martou Kubišovou, mohou fanoušci osobně vidět Kubišovou již tuto neděli 10. 11. od 18:00 v divadelním sále KDJS Sedlčany. Vstupenky jsou k zakoupení na stránkách colosseumticket.cz. Následně zavítá 14. listopadu do Mělníka a na závěr, v den výročí Sametové revoluce 17. listopadu do Kolína. Kubišová zasedne na pódiu do křesla společně s moderátorkou Lucií Křížkovou a odvypráví silný životní příběh, který svou popularitou zasáhl celý svět. Chybět nebude ani speciální host. V předchozích večerech to byli například Václav Neckář, Eva Holubová, Iva Janžurová a další.
Celý večer se ponese v duchu výročí 35 let od Sametové revoluce. Návštěvníci budou vtáhnuti do děje audiovizuálními ukázkami ze života Marty, ale i ze samotné revoluce.
Celý večer se ponese v duchu výročí 35 let od Sametové revoluce. Návštěvníci budou vtáhnuti do děje audiovizuálními ukázkami ze života Marty, ale i ze samotné revoluce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / VDN Promo
autor: Oldřich Kozák
Další články
Dopravní omezení v Příbrami: Dlouhá ulice bude v úterý uzavřena kvůli jeřábu
Adventní doprava v Příbrami si vyžádá od řidičů další dávku trpělivosti. K už …
Doprava
Vánoce v hornickém domku i pod zemí: Muzeum láká na sváteční program a výstavu příbramských betlémů
Předvánoční atmosféra, tradiční řemesla, koledy i prohlídky podzemí. Příbramské …
Zloději mají přes zimu žně: Jak ochránit svou chatu či chalupu
S příchodem zimy začíná pro zloděje zaměřující se na chaty a chalupy hlavní sezóna. …
Příbramská galerie představuje dílo Taji Spasskové
Výstava Matter od Absence je první velkou sólovou výstavou multidisciplinární …
Gastro agent: Pizza Italia Příbram
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
Fast food
Příbram řeší nedostatek kvalitních pracovníků: Roste zájem o částečné úvazky i technologické dovednosti
Poptávka po sezónních i stálých pracovnících v retailu a logistice se sice meziročně …
Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty: Česká televize natáčela s Jaroslavem Pleslem
Skryté skvosty představí zámek Březnice: historie, tajný sňatek i pobělohorská doba. …
Veterináři vymezili rizikovou oblast kvůli ptačí chřipce
Státní veterinární správa (SVS) v reakci na nepříznivý vývoj nákazové situace vymezuje …
Muzeum města Dobříš otevírá nové kreativní zázemí: první adventní dílny přilákaly návštěvníky, další akce už jsou v plánu
Muzeum města Dobříše zpřístupnilo v podkroví Kopáčkova domu nové prostory určené pro …
Kocouři doma zabrali: Ostrava padla 1:3
Desáté kolo ČEZ extraligy mužů přineslo do Příbrami radost. VK TROX po ztrátě prvního …
Sport




