vývoj COVID-19
30. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 7
Borotice 1
Bratkovice 2
Březnice 24
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 4
Chotilsko 1
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 54
Dolní Hbity 5
Drahlín 3
Drásov 2
Drevníky 1
Drhovy 1
Dubenec 2
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 3
Hvožďany 3
Jablonná 1
Jesenice 2
Jince 6
Kamýk n. V. 8
Klučenice 3
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 7
Krásná H. 4
Láz 5
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 9
Milín 20
Mokrovraty 1
Nalžovice 8
Nechvalice 4
Nečín 6
Nedrahovice 3
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Obecnice 9
Obořiště 5
Ohrazenice 1
Pečice 4
Petrovice 3
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 205
Příčovy 5
Prosen. L. 3
Prosenická Lhota 3
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 52
Rybníky 6
Sedlčany 75
Sedlec-Prč. 26
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 3
Stará Huť 9
Starosedlský H. 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 7
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 7
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 3
Manikúra je i umění, říká vicemistryně Olga Budějská

22. října 2020   (20:08)
Manikúra je i umění, říká vicemistryně Olga Budějská

Příbramská manikérka před několika dny získala 2. místo v šampionátu Nailpro Global Competitions 2020.


Olga Budějská se věnuje manikúře a nehtovému umění rok a půl. Minulý rok v březnu úspěšně ukončila jeho studium. Olga se neustále ve své práci zdokonaluje a chtěla by se stát instruktorkou. Pro svůj cíl nadále dochází na různé kurzy. V předchozích letech studovala ještě vysokou školu a patří jí titul bakalář, konkrétně v oboru management.

Profese nehtového designu velmi pokročila. Existuje spousta vychytávek, několik druhů materiálů a mnohem větší kvalitní zpracování a nezávadnost oproti minulým létům. Materiál je v dnešní době opravdu na jiné úrovni. Kvalitu a nezávadnost jasně definují evropské certifikáty. Nedochází už tak k poškozování přírodních nehtů.
V současnosti je velmi populární tzv. gel-lak. Jedná se o gelový lak, který je nanášen na přírodní nehet, který se tak zpevní, zabrání se lámání a vydrží po dobu 4-5 týdnů. Zájem o dlouhé gelové nehty částečně upadl. Tento trend přetrvává spíše u mladších generací.
Olga se často setkává s nepochopením ohledně cenové nabídky, kdy zájemkyním přijde cena příliš vysoká. Zákaznice si zvykly na levná studia v nákupních centrech, kde je modeláž vyjde téměř na polovinu studiové ceny. Nicméně pokud jde o kvalitu, ta je u profesionálů zcela na jiné úrovni. Vyšší ceny jsou způsobeny hlavně výbavou studií, mezi které patří horkovzdušný sterilizátor, ultrazvuková myčka nástrojů, jednorázové pomůcky a certifikované materiály. Takovými prostředky bohužel levná nehtová studia většinou nedisponují.

„Je to můj koníček a podle toho vypadá i má práce. Ráda tvořím, i díky mamince malířce. Asi to mám zkrátka v genech,“ říká příbramská manikérka, která svou profesi posunula o další úroveň výš díky svému umístění v soutěži.
„Je to můj koníček a podle toho vypadá i …
NailPro je světový šampionát, který probíhá ve všech státech. Letos se soutěž kvůli současné situaci s pandemií konala online. „Konkurence byla opravdu velká. Účastnice byly rozděleny do třech kategorií. Na soutěž mě připravovala trenérka NailPro Inna Moroziuk. A jelikož jsem se umístila na bedně vítězů, příště již budu účastníkem vyšší kategorie Master. Snad už se příštího ročníku zúčastníme všichni osobně, a ne přes internet,“ sděluje portálu pribram.cz vicemistryně Olga.
Stejně jako většinu odvětví, zasáhla situace s koronavirem i nehtovou modeláž. Olga ale věří, že bude brzy lépe. Snad i díky svým zkušenostem a preciznosti si k ní do studia lidé najdou cestu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Olga Budějská

autor: Jana Fedorová

Další články

Řidiči si mohou ode dneška kupovat elektronické dálniční známky Řidiči si mohou ode dneška kupovat elektronické dálniční známky Digitální známky nahradí dosavadní papírové kupony, jejich cena zůstává stejná. 1. prosince 2020   (06:16) Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Jeho otec byl známým příbramským fotografem a majitelem ateliéru. Původně ale chtěl být malířem. Syn Ota po něm zdědil všechny vlohy a splnil tak nejen svůj sen, ale i otcův. 30. listopadu 2020   (18:59) Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem. 30. listopadu 2020   (15:56) Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 30. listopadu 2020   (12:36) Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Policisté pátrají po svědcích nehody. 30. listopadu 2020   (10:07) Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Nyní mu hrozí, že bude usínat za zdmi věznice až osm let. 30. listopadu 2020   (09:53) Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku? 30. listopadu 2020   (08:37) Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel. 30. listopadu 2020   (06:19) Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Před pěti lety znemožnil zahájení adventu anonym, který hrozil bombou. V letošním roce omezila účast lidí pandemie koronaviru. 29. listopadu 2020   (16:47)
Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Výuka na základních školách se vrací do prezenční formy. Jistá omezení ale budou i nadále. 29. listopadu 2020   (14:39)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz