18. 4. svátek má Valérie

Máme před sebou víkend, co nám nachystalo počasí?!

8. června 2018   (12:12)
Máme před sebou víkend, co nám nachystalo počasí?!

Předpověď meteorologů na dva dny volna není právě ideální, ale letní počasí zůstává, teploty mohou místy dosáhnout až tropických 32°C


V těchto chvílích nás meteorologové ČHMÚ varují další výstrahou, která je v platnosti od dnešního poledne do nedělní desáté hodiny večerní. Upozorňuje na možnost silných bouřek, ale v tuto chvíli hodnocených s nízkým nebezpečím. Výstraha je však platná pro celé území ČR a je tedy možné, že bouřky mohou zasáhnout v některých místech i Příbramsko.

Začnou se tvořit místy dnes v odpoledních hodináchojediněle mohou být i silné, doprovázené přívalovými srážkami kolem 35 mm a kroupami. Bouřková činnost jen částečně zeslábne z pátku na sobotu.
Během soboty (9. 6.) a v neděli (10. 6.) zejména v odpoledních hodinách se situace bude opakovat.  Místy se budou tvořit bouřky ojediněle i silné, doprovázené přívalovými srážkami kolem 40 mm a kroupami.

Aktuální předpověď
08.06.2018 Čas vydání: 06.30 Předpověď počasí pro Středočeský kraj na pátek 8.6. a na sobotu 9.6.2018

Předpověď na pátek

Situace: Nad střední Evropou se v teplém vzduchu udržuje nevýrazná oblast nižšího tlaku. Počasí (06-22): Polojasno až oblačno, ojediněle, odpoledne místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejvyšší teploty 27 až 30 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Rozptylové podmínky: ráno zpočátku mírně nepříznivé, přes den dobré

V těchto chvílích nás meteorologové ČHMÚ …
Předpověď na noc a sobotu

Situace: Nad střední Evropou se bude v teplém vzduchu i nadále udržovat nevýrazná oblast nižšího tlaku.

Počasí v noci (22-07): Oblačno, zpočátku místy i polojasno. Místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. K ránu ubývání srážek. Nejnižší teploty 18 až 15 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí

Počasí přes den (07-24): Oblačno, přechodně i polojasno. Ojediněle, postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Později večer ubývání srážek. Nejvyšší teploty 27 až 30 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Rozptylové podmínky: v noci a ráno přechodně mírně nepříznivé, přes den dobré

Předpověď na neděli (00-24):
Polojasno, odpoledne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Výstraha meteorologů platí stejně pro celé území ČR

Předpověď na noc a sobotu

Situace: Nad …
Předpověd počasí podle modelu Aladin v době pravděpodobných srážek

Předpověd počasí podle modelu Aladin v době …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Info: ČHMÚ
Foto: ilustr

autor: mipDalší články

Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNO Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Neznámý pachatel odcizil baterie od mobilních semaforů Došlo ke krádežím na dopravním značení a pouličním osvětlení. 18. dubna 2019   (14:03) Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Velikonoční nákupy vrcholí. U Tesca si připravte pevné nervy Situace velmi připomíná dobu před Štědrým dnem. 18. dubna 2019   (10:48) Příbramské hokejistky mají tah na branku Příbramské hokejistky mají tah na branku Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, které jsou mistry České republiky. 18. dubna 2019   (09:34) S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn S novou smlouvou o provozovateli MHD Příbram se cestující dočkají zásadních změn Změny se nebudou týkat pouze samotných autobusů, ale také autobusových zastávek, z nichž některé budou vybaveny elektronickými informačními tabulemi. 18. dubna 2019   (07:36) Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Foto dne: Příbramské kašny jsou od úterý odzimované Technické služby čekaly s odkrytím na vhodné počasí bez večerních mrazů. 18. dubna 2019   (06:01) FOTO Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Naše ochutnávka Lisabonu všemi smysly Ve dnech 1. – 5. dubna 2019 studenti Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram vycestovali na poznávací zájezd do portugalského Lisabonu a slíbili, že se po návratu podělí o své zážitky. Tady jsou. 17. dubna 2019   (18:25)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz