vývoj COVID-19
25. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 9
Borotice 5
Bratkovice 1
Březnice 47
Buková u Pb 5
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 2
Chotilsko 7
Chrást 2
Čím 11
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 91
Dolní Hbity 8
Drahenice 2
Drahlín 13
Drásov 3
Drevníky 1
Dubenec 10
Dublovice 5
Dubno 4
Háje 8
Hluboš 2
Hlubyně 3
Horčápsko 1
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 6
Jesenice 8
Jince 11
Kamýk n. V. 7
Klučenice 6
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 4
Kotenčice 1
Koupě 1
Kozárovice 2
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 12
Milín 24
Modřovice 1
Mokrovraty 12
Nalžovice 5
Narysov 8
Nechvalice 4
Nečín 4
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 7
Nový Knín 15
Občov 4
Obecnice 15
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Petrovice 15
Pičín 9
Počaply 1
Podlesí 17
Příbram 307
Příčovy 5
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Sádek 3
Sedlčany 31
Sedlec-Prč. 34
Smolotely 5
Solenice 14
Stará Huť 11
Štětkovice 1
Svaté Pole 3
Svatý Jan 2
Tochovice 11
Třebsko 8
Trhové Dušníky 5
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 7
Voznice 4
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 4
Zduchovice 1

Májové slavnosti v Dobříši nebudou

21. dubna 2020   (08:18)
Májové slavnosti v Dobříši nebudou

"Pořád jsme živili naději, že se oslavy uskuteční, ale situace je neradostná," říká ředitelka Kulturního střediska Dobříš Jindra Kastnerová.


Májové slavnosti města Dobříše jsou jedinou akcí ve městě, kde se každoročně sejde celé město a opravdu ožije. Letošní ročník ale kvůli pandemii koronaviru nebude. "Pořád jsme živili naději, že se oslavy uskuteční, ale situace je neradostná," říká ředitelka Kulturního střediska Dobříš Jindra Kastnerová. 

Májové slavnosti se tak pro letošek zruší. Pochopitelně z toho nejsme rádi, už před vypuknutím pandemie jsme měli program téměř hotový. Tak jako každý rok měl obsahovat vystoupení dobříšských škol, sportovních oddílů, společenských organizací, místních kapel i neziskových společností. Nechyběli by ani profesionální umělci, především Janek Ledecký se svou kapelou a programem Best Of a také kapela Circus Problém, která hraje pro všechny generace. 
Počítáte s přesunutím akce, když se májové slavnosti neuskuteční?
Hromadné akce budou povoleny jako poslední, a tak jsou v nejistotě už i letní festivaly, takže pokud bychom uvažovali o přesunu slavností, připadá do úvahy pouze září a to už nejsou májové, že? A to není jisté, jestli by všichni účinkující, stánkaři nebo technický obslužný personál měli v náhradní termín čas. Především umělci mají svá vystoupení naplánovaná dlouho dopředu a nepředpokládám, že by se podařilo dohodnout další volný termín. Už jsem se všemi i mluvila. Je pravděpodobnější, že u nás jejich vystoupení nebude a  domluvíme se v příštím roce, pokud ovšem nebude probíhat rekonstrukce náměstí.To je místo, kde se všichni scházíme. 
Máte představu, kdy budete moci opět začít normálně fungovat a máte nějaký náhradní program?
Mé přání je, aby už vše pominulo a náš kulturák fungoval jako dřív. Samozřejmě, čím dříve, tím lépe… Ale budu šťastná, když vyjde náš tradiční Summer Fest, který je 24. až 25. července, a který už máme také kompletně připravený. Myslím, že by se lidé zase rádi sešli a poslechli si skvělou muziku. Náhradní program Kulturního střediska neorganizujeme, myslím, že v tomto směru internet poskytuje bohatou nabídku vystoupení kvalitních českých i zahraničních umělců, kteří svou tvorbou pomáhají lidem přežít toto příšerné období. 

Co připravujete zajímavého, až poběží vše normálně?
Program se postupně doplňuje, na podzim jsme přesunuli i zrušené březnové koncerty kapel Sto zvířat a United Flavour, takže kvalitních koncertů bude dost. Určitě byste si neměli nechat ujít říjnový koncert nadžánrového kvarteta Clarinet Factory. Je to sdružení našich špičkových muzikantů, které vyprodává sály nejen u nás doma, ale především všude ve světě. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: zdroj: dobrisskoaktualne.cz

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha Couvne kraj od záměru sloučení příbramských gymnázií? Optimalizace středního školství je nutná, říká radní Vácha „Nepoměr spočívá ve velkém počtu míst na gymnáziích, čímž se deformuje přístup ke … Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Dobříš zdemoluje budovu bývalého kina, na místě vznikne park Stavba dobříšského kina byla dokončena v roce 1951. Po sedmdesáti letech bylo … Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Středočeský kraj chce dát na rozvoj obcí 578 milionů korun Podávat žádosti lze od letošního 1. dubna do 28. června 2024. Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pacienti s únavou nebo dušností po covidu by měli vyhledat lékaře Pro další péči o pacienty, kteří mají po nákaze covidem-19 dlouhodobé následky, vzniká … Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Noční dobou od loupežníků zavražděn. Mrtvý farář ležel na železné posteli, ruce a nohy měl přivázány k jejím nohám Kriminální příběh z roku 1834 se odehrál v Březnici. Pachatelé a spolupachatelé … Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Přehledně: Kriminalita na Příbramsku vloni poklesla téměř o osm procent Nejvíce se na kriminalitě podílí majetková trestná činnost. Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Svatá Hora v roce 2020: Téměř 200 zrušených akcí, ale 1200 odsloužených mší Chystanými novinkami jsou výstava mapující stavbu svatohorských varhan a expozice o … Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Sněžení Příbrami štěstí nepřineslo. S Jabloncem prohrála o gól Příbram venku v této ligové sezoně získala jen dva body a zůstává předposlední. Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Analýza zavedení povinných respirátorů vznikne během týdne Poptávka po respirátorech třídy FFP2 s nanovlákennou membránou byla ve středu, kdy se …
Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Král: Granit ukázal, že radnice často tápe v tom, co vlastně chce Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz