13. 5. svátek má Servác




Macík vyhrál s kamionem Marockou rallye

8. října 2022   (17:37)
Macík vyhrál s kamionem Marockou rallye
foto: Posádka sedlčanského týmu Big Shock! /PR

Macík, startující s novým speciálem, byl mezi kamiony hlavním favoritem a svou roli splnil.


Pilot kamionu Iveco Martin Macík vyhrál Marockou rallye, součást světového šampionátu dálkových rallye a jeden z posledních přípravných závodů na slavný Dakar. Martin Prokop skončil v kategorii automobilů postavených podle pravidel Mezinárodní automobilové federace pátý, nejlepším českým motocyklistou byl desátý Milan Engel.

Macík, startující s novým speciálem, byl mezi kamiony hlavním favoritem a svou roli splnil. Posádka týmu Big Shock! Racing vyhrála v Africe tři etapy a druhého Nizozemce Keese Koolena, který také startoval se speciálem postaveným v dílnách sedlčanského týmu, porazila téměř o hodinu. Čtvrté místo obsadil Tomáš Vrátný.
"Vyhráli jsme, to je super. Ale hlavně nám skvěle vyšel test Čendy (kamionu) před Dakarem. Maroko je extrémní - duny, řečiště, šutry. Řekl bych, že je dokonce těžší než Dakar. A letos to byla velká rozbíječka. Nový kamion dostal za uši, orvali jsme ho slušně, ale proto jsme tu byli. Je za námi pět etap, přes 2000 kilometrů a my máme, co potřebujeme," uvedl Macík.
I Prokop v Maroku testoval nový speciál. Jeho Ford měl novou karosérii, která má výrazně upravenou aerodynamiku. "Jsme šťastní, že jsme ubránili páté místo, protože Kuba Przygonski po nás šel. Auto dobré, je vidět zrychlení, ale v poslední etapě jsme jeli 30 nebo 40 kilometrů na pláži v plné rychlosti a ostatní byli o 12 kilometrů rychlejší, což nám nedělá radost. Ostatní ale mají o 40 nebo 50 koní větší výkon, což by jim na Dakar měli vzít," uvedl Prokop. Největším problémem českého týmu jsou ale špatné tlumiče. "Čeká nás práce, ale generálka dobrá," dodal čtyřicetiletý pilot.

Motocyklista Engel startoval v kategorii Rally2 a skončil desátý. Jan Brabec a Martin Prokeš do cíle nedojeli. Odstoupit musel i Tomáš Kubiena na čtyřkolce. "Dost mě bolela ruka, kterou jsem měl zlomenou a nemohl jsem se tak dostatečně soustředit na jízdu. Byl to pro mě těžký a zároveň důležitý závod. Co se naučíte zde, nikde jinde nejde," uvedl Engel, jenž byl v absolutním hodnocení motocyklistů čtyřiadvacátý.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz