Macík přivítá v Sedlčanech fanoušky posedlé Dakarem, pak zamíří na Baja Poland
15. srpna 2021 (09:52)
foto: Nikola Kužílková/se souhlasem
V sobotu 21. srpna se v Sedlčanské kotlině odehraje dlouho očekávané setkání s fanoušky.
Pilot kamionu Martin Macík, navigátor František Tomášek, mechanik David Švanda a tým Big Shock! Racing představí zážitky z Dakaru 2021. Členové týmu mají za sebou nedávné vítězství ve španělském závodu Baja Aragon. Teď na ně ale čeká událost, na kterou se hodně těší. V sobotu 21. srpna se na jejich domovském závodním okruhu v Sedlčanské kotlině odehraje dlouho očekávané setkání s fanoušky. Talk show Posedlí Dakarem přiblíží divákům napínavý průběh lednového Dakaru. Během legendárního dálkového závodu se Martinovi Macíkovi a jeho posádce podařilo pro Českou republiku vybojovat skvělé 4. místo. Sedlčanští závodníci zároveň dokázali vyhrát 3 etapy, na náročné trati zvládli všechny kritické momenty a zdatně konkurovali nejsilnějším továrním týmům. Osobité vyprávění doplní i autentické filmové záběry přímo ze Saudské Arábie.
„Když jsem před pár dny viděl filmový dokument z Dakaru 2021, adrenalin okamžitě začal pracovat. Záběry z kabiny mi znova připomněly ty extrémní situace, šílenou maratonskou etapu, momenty, kdy jsme se ztratili, nebo naše vítězství bez předního skla. Mráz mi chodil po zádech a věřím, že diváci, kteří se přijdou do Sedlčan podívat, na tom budou podobně. Zveme na Posedlé Dakarem všechny fanoušky Dakaru,“ říká pilot Martin Macík a dodává, že spoustu historek fanouškům ještě nestihl odvyprávět.
Nové zážitky budou na diváky čekat také přímo v areálu Sedlčanské kotliny. Kromě filmového dokumentu si užijí jízdy závodních kamionů Franty a Karla, prohlédnou si proslulý bydlík, vůz značky Liaz, v němž má tým během Dakaru zázemí, i celou flotilu doprovodných aut. Sami si vyzkouší řízení v závodním simulátoru a kdo bude mít štěstí, sveze se i s Martinem v jeho dakarském speciálu. Na závodní trati se předvedou také členové juniorského programu MM Dakar. Samozřejmostí bude autogramiáda a společné focení.
„Na Posedlých Dakarem se nabijeme novou energií a hned po akci balíme, vyrážíme závodit na Baja Poland,“ říká navigátor František Tomášek. Už 26. srpna totiž tým Big Shock! Racing odstartuje na třídenní polské rally. „Potřebujeme před Dakarem 2022 najezdit co nejvíce ostrých kilometrů. Každý start se počítá. Evropské závody jsou důležité pro posádku i pro vývoj naší techniky. Momentálně máme v dílně před dokončením několik dalších kamionů, do kterých jsme promítli naše zkušenosti předchozích 20 let. A věříme, že je už brzy uvidíme na trati,“ dodal šéf týmu Martin Macík starší.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR




