18. 4. svátek má Valérie

Macík ovládl 4. etapu Rallye Dakar a upevnil si vedení mezi kamiony

9. ledna 2025   (09:30)
Macík ovládl 4. etapu Rallye Dakar a upevnil si vedení mezi kamiony
foto: Martin Macík Jr. / FB

Sedlčanský Martin Macík dominoval 4. etapě Rallye Dakar v kategorii kamionů a zvýšil svůj náskok na čele průběžného pořadí.


Obhájce prvenství v kategorii kamionů Martin Macík ovládl 4. etapu Rallye Dakar a upevnil si vedení. Průběžně druhý Aleš Loprais dnes ztratil 42 minut a v celkovém hodnocení za krajanem zaostává o 45:54 minuty. Mezi osobními automobily zajel Martin Prokop čtvrtý čas a posunul se v průběžném pořadí na 14. pozici.

Macík si v první části maratonské etapy, po které nebudou mít účastníci 47. ročníku slavné soutěže k dispozici pomoc mechaniků, připsal letošní druhý dílčí triumf a desátý v kariéře. Druhého Mitchela van den Brinka z Nizozemska porazil o 3:38 minuty.

"Lávové kameny nás trochu potrápily, ale Bohouš (jméno kamionu) se nedal a ve druhé půlce se navíc zdatně honil s oběma bratry. Teď nás po více než 400 km čeká menší servis svépomocí a pak už noc pod hvězdami," napsali zástupci Macíkova týmu MM Technology na sociální síti. Druhé a třetí místo obsadily rovněž kamiony vyrobené v sedlčanském týmu.
Macík si v první části maratonské etapy, po …
foto: Martin Macík Jr. / FB
Dařilo se i Martinu Šoltysovi, který zajel pátý čas. Lepší než Loprais byl dnes i šestý Tomáš Vrátný. "Martin Šoltys jede stabilně, v top 5 a myslím si, že pokud to udrží, bude to výborný základ do druhé poloviny Dakaru," řekl šéf týmu Tatra Buggyra ZM Racing Martin Koloc. Šoltys je po dodatečné úpravě výsledků v etapě Chrono48 pátý i celkově.

Prokop v úterní etapě po technických problémech ztratil téměř hodinu a půl a výrazně si zkomplikoval boj o přední umístění. Dnes se ale jezdci týmu Orlen Jipocar dařilo mnohem lépe a v první části maratonské etapy bojoval o vyrovnání svého i českého maxima mezi osobními vozy. Nakonec jej od třetího místa dělilo deset sekund.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO
Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz