Macík má pro Dakar nový speciál Iveco, v říjnu jej otestuje v Maroku
30. září 2021 (15:07)
Nejúspěšnější Čech v minulém ročníku Rallye Dakar Martin Macík vyrazí příští rok do slavné soutěže v novém speciálu Iveco. Kamion týmu Big Shock! Racing bude vycházet z předešlého modelu, který však byl upraven i s ohledem na nová pravidla Světového poháru Mezinárodní automobilové federace, jehož bude Dakar nově součástí.
"Nově jsme pracovali s rozložením váhy. Uložení náhradních dílů, které s sebou vezeme, je jinde než doposud. Nemáme už čtyři oddělené nádrže, ale jednu hlavní. Část nových úprav koresponduje s bezpečnostními protokoly a homologacemi Světového poháru. Nově je proto řešen i hasicí systém v kabině, úprava volantu, ventily na nádržích, uložení náhradních kol a další detaily," uvedl šéf týmu Martin Macík starší, který stavbu nového speciálu řídil. Základ kamionu ale zůstal stejný, protože tým s ním byl spokojený.
Nový speciál dostal tradičně i jméno, tentokrát Arnošt. "Během Dakaru 2020 jsem dostal zprávu od fanynky Evy. Psala mi, že její tchýně má tři syny a všichni sledují Dakar. Nejstarší se jmenuje František, prostřední Karel a nejmladší, její manžel, je Arnošt. A zajímala se, jestli už máme jméno pro náš další kamion, a zda bychom třeba neuvažovali o Arnoštovi," uvedl jezdec Martin Macík. Jeho předešlé kamiony se totiž jmenovaly Franta a Karel. "Následně se ukázalo, že tátův úplně první fichtl se taky jmenoval Arnošt. A o jménu pro nový kamion bylo rozhodnuto," konstatoval Macík.
První test čeká nový speciál v říjnu, kdy se Macík představí na Marocké rallye. "Je to úplně nové auto, potřebujeme ho kompletně otestovat. Rallye bereme jako trénink na Dakar. Ale počítáme, že se může stát cokoliv. Arnošt v Maroku projde největší možnou zátěžovou zkouškou. Těšíme se na další závod, ale současně potřebujeme odhalit Arnoštovy případné slabiny, to je hlavní důvod letošní účasti," dodal Macík.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě
Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online
Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), …
AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu
Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. …
AKTUÁLNĚ
Bodnárová ve formě. Benidorm, státnice, Praha
Příbramská judistka Tereza Bodnárová prožívá mimořádně úspěšné období. V květnu …
SPORT
Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic
Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od …
AKTUÁLNĚ
Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií
Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice
Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství …
SPORT
Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu
První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a …
ZAJÍMAVOSTI
Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí
Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. …
AKTUÁLNĚ
Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou
Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a …
POZNÁVÁME BRDY





