Macík a Tománek jsou vítězi ankety Sportovec Středočeského kraje 2024
26. dubna 2025 (09:40)
foto: Středočeský kraj
Jezdec rallye Martin Macík byl oceněn v hlavní kategorii Nejlepší sportovec. Janu Tománkovi patří prvenství mezi hendikepovanými sportovci.
Vítězové ankety Sportovec Středočeského kraje, kterou pořádá Středočeský kraj a Středočeská krajská organizace ČUS, si převzali svá ocenění. Slavnostní večer se za účasti hejtmanky Petry Peckové a náměstka pro oblast regionálního rozvoje, územního plánování, dotací a sportu Jana Skopečka uskutečnil v Kulturním domě Plzeňka v Berouně.
Sportovcem roku se stal jezdec rallye Martin Macík. Vítěz Rallye Dakar 2024, Rallye du Maroc a Baja Aragon je rovněž vítězem ankety Sportovec Příbramska 2024. Cena pro mládež zůstává v Berouně, získala ji cyklistka Antonie Cermanová. Do Síně slávy byl uveden dlouholetý trenér pozemního hokeje Josef Ostaš.
Nejlepšími odchovanci ze Středočeského kraje se stali hokejista Radko Gudas (1. místo MS v ledním hokeji, hráč NHL), rychlostní kanoista Martin Fuksa (vítěz Olympijských her v Paříži 2024) a tenista Tomáš Macháč (vítěz Olympijských her v Paříži 2024). Během slavnostního ceremoniálu byli oceněni i medailisté z letošní zimní Olympiády dětí a mládeže.
Ocenění v kategorii Handicapovaný sportovec zamířilo do SK Tri klubu Příbram. Jan Tománek si tak připsal další anketní vítězství, je také Nejlepším handicapovaným sportovcem Příbramska za rok 2024.
„Všem oceněným ze srdce blahopřeji a mám radost, kolik talentovaných sportovců ve Středočeském kraji máme. Letos bylo v anketě nominováno 241 sportovců, týmů a trenérů a pro hodnotící komisi muselo být jistě těžké vybrat vítěze. Kromě ocenění skvělých sportovních výkonů je cílem ankety také propagace sportu v kraji a podpora sportovních aktivit,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková. Kraj letos anketu zafinancoval částkou 250 tisíc korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Objevila se na Aquatlonu Příbram nová naděje českého triatlonu?
•Letos získají ocenění za přínos Příbrami Věra Smolová a Pavel Nový
•František Rajtoral: Usměvavý bojovník, jehož život skončil příliš brzy
Další články
První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů
Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová …
LIFESTYLE
Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady
Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč …
DOPRAVA
Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit
Velký sportovní úspěch slaví Oxygen Příbram. Kadetský a juniorský tým závodního step …
SPORT
Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů
Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní …
ZAJÍMAVOSTI
Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet
Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová
Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na …
ZAJÍMAVOSTI
Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června
Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka.
Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí
Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých …
AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem
Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha …
AKTUÁLNĚ




