9. 8. svátek má Roman




Lyžařské areály ve středních Čechách za sebou mají rekordní víkend

21. ledna 2024   (19:08)
Lyžařské areály ve středních Čechách za sebou mají rekordní víkend
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

Ve všech areálech v regionu je přes metr technického sněhu.


Zimní střediska ve středních Čechách přilákala díky slunečnému počasí a dostatku sněhu o víkendu velké množství lyžařů. Ve všech areálech v regionu je přes metr technického sněhu. Podle některých provozovatelů šlo zatím podmínkami i návštěvností o nejlepší víkend sezony.

Mimořádný zájem o lyžování měli v Kvasejovicích na Příbramsku. "Lidé nás doslova zahltili, troufám si říct, že to byl jeden z nejlepších víkendů v naší historii. Určitě hraje roli, že jsme cenově přijatelní a na střední Čechy poměrně velcí," řekl provozovatel Petr Kroužil.
Do největšího zimního areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku se vypravilo v sobotu kolem 1000 lidí, dnes byla návštěvnost podle spolumajitele Jaroslava Krejčího podobná. "Krásná návštěvnost, u nás to byl asi stejně silný víkend jako ten minulý," řekl Krejčí.
V Chotouni u Prahy v noci na dnešek ještě dosněžovali, v areálu je až 120 centimetrů technického sněhu. "Byl to jeden z těch rekordních víkendů, měli jsme zhruba tisícovku lidí za oba dny," řekl správce areálu Jan Němeček.

Stovky lyžařů se vypravili na Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy. "Návštěvnost byla oba dny nádherná, včera extrémní, dnes přirozeně vysoká, překvapil nás i obrovský zájem o sněhový kolotoč," zhodnotil provozovatel Jan Zenkl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní … Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli Manuál je práce. Automat je pohodlí. A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl … ZAJÍMAVOSTI Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 … DOPRAVA Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Příbram ovládnou překážky! Obstacle Race 3.3 míří na rekordní účast a propojí Nový rybník se Svatou Horou Před koncem září se Příbram stane dějištěm jedné z největších sportovních akcí … SPORT Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku Už jste byli „V Prdeli“? Brdské rozcestí u Bártova dubu má své lidové jméno — a teď i vlastní cedulku V brdských lesích existují místa, která mají oficiální názvy, a pak ta druhá — lidová, … POZNÁVÁME BRDY
V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba V Rožmitále pod Třemšínem se uskuteční sraz vojenské a historické techniky. Chybět nebude kaskadérská show ani hudba Areál bývalých kasáren v Rožmitále pod Třemšínem ožije druhý srpnový víkend vojenskou …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz