20. 7. svátek má Ilja




Lyžařské areály ve středních Čechách mají dobré podmínky, chybí ale lyžaři

5. ledna 2023   (13:14)
Lyžařské areály ve středních Čechách mají dobré podmínky, chybí ale lyžaři
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

V horních částech areálu Monínec je kolem 70 až 80 centimetrů sněhu, dole zhruba 30 centimetrů.


Všechny středočeské lyžařské areály jsou i přes postupné odtávání sněhu v provozu, na svazích mají nejméně 30 centimetrů sněhu, v horní části areálu Monínec na Příbramsku je ho až 80 centimetrů. Návštěvnost je ale podprůměrná.

V horních částech areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku je kolem 70 až 80 centimetrů sněhu, dole zhruba 30 centimetrů. "Máme ideální lyžařské podmínky, ale lidem asi chybí kvůli oteplení lyžařská nálada, což je velká škoda," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Cenu za celodenní lyžování momentálně areál snížil na 560 korun.
Na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy je podle provozovatele areálu Jana Zenkla sněhu méně, část ho odtála. "Máme 25 až 30 centimetrů na obou vlecích, o víkendu lyžování plánujeme, mělo by být ráno kolem nuly, tak věříme, že se odtávání zastaví," řekl Zenkl. Návštěvnost je podle něj podprůměrná, kolem sjezdovky se s jarním počasím začali objevovat cyklisti.
Část vyrobeného sněhu odtála kvůli vyšším teplotám a dešti na 30 až 40 centimetrů také v areálu v Kvasejovicích na Příbramsku. "Zatím fungujeme a čeká se ochlazení, tak se to snad zlepší, ale lidem se kvůli počasí do lyžování moc nechce," řekl provozovatel areálu Petr Kroužil.

Díky množství sněhu vyrobeného před Vánoci si na jeho nedostatek nestěžují v areálu v Chotouni u Prahy. "Na horách jsou na tom podstatně hůř, my nemáme tak velké plochy, takže postupně rozhrnujeme dříve vyrobené hromady sněhu tam, kde chybí," řekl provozovatel areálu Jan Němeček. Na svazích mají kolem půl metru sněhu. Návštěvnost podle Němečka udržují hlavně lyžařské kurzy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz