22. 5. svátek má Emil




Lyžařská sezona se ve středočeských areálech rozjela naplno

9. ledna 2022   (16:04)
Lyžařská sezona se ve středočeských areálech rozjela naplno
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

Lyžařská sezona se ve středočeských areálech během víkendu rozjela naplno. Návštěvnost je vysoká a dobré jsou též sněhové podmínky, přispělo k tomu mrazivé počasí umožňující zasněžování, přibyl i přírodní sníh.


V Chotouni u Prahy fungují oba hlavní vleky. "Jedeme na plný výkon, jsme na hraně kapacity," řekl provozovatel Jan Němeček. Podle něj je na svahu 70 až 100 centimetrů sněhu a dosněžování ještě bude pokračovat. Návštěvnost areálu podle něj značně ovlivňuje i hezké počasí, přijíždějí sem hlavně lidé z okolí.

Středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku během dnešního odpoledne využilo kolem 500 lyžařů. V provozu je celá sjezdovka, pokrývá ji 40 centimetrů sněhu.
Od pátku obnovil po oblevě provoz areál v Kvasejovicích na Příbramsku. Provozovatel Petr Kroužil dnes řekl, že lidí během víkendu přijelo hodně, i když zatím mohou lyžovat jen na dvou třetinách sjezdovky. Kroužil ale předpokládá, že během následujícího týdne by se mělo podařit dosněžit a zprovoznit i zbývající část sjezdovky, přispěl k tomu i čerstvý příděl přírodního sněhu.
Také na Šibeničním vrchu u Mnichovic od pátku obnovili lyžování, fungují zde oba vleky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/CCS
autor: Tomáš Pečenka








Další články

U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova hasiči evakuovali třicet lidí, strojvedoucí se zranil U Příbrami v plamenech: Z hořícího vlaku Regionova hasiči evakuovali třicet lidí, strojvedoucí se zranil Dramatické chvíle zažili dnes večer cestující v osobním vlaku na Příbramsku. Mezi … AKTUALIZOVÁNO Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram vymírá, nebo se konečně mění? Mladí lidé mají jasno Příbram byla pro mnoho lidí dlouhá léta samozřejmým místem k životu. Dnes se ale čím … NÁZOR LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group připravuje devět projektů. Do Příbrami může přinést až 400 nových bytů LDM Group představuje dlouhodobou vizi rozvoje Příbrami. Pod vedením zakladatele a CEO … ROZHOVOR „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář „Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné … ROZHOVOR Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům! Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo … NEPŘEHLÉDNĚTE Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a … Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … AKTUALIZOVÁNO Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz