Lvi porazili příbramské volejbalisty 3:1 a k finále jim chybí poslední krok
2. dubna 2024 (06:15)
foto: Kocouři Příbram/PR
Obhájci titulu Lvi i podruhé v play off porazili příbramské volejbalisty a poslední krok je dělí od třetí účasti v extraligovém finále za sebou. Nejlepší tým základní části se ale na druhý bod mnohem více nadřel, v hale Kocourů zvítězil 3:1. Sérii mohou favorité ukončit doma v Praze v pátek.
Příbram, nečekaný přemožitel Liberce ve čtvrtfinále, ve své hale Lvy mnohem více potrápil než o tři dny dříve. Pražané po vysoké úspěšnosti v útoku zejména blokařů Argentince Pabla Crera a Kanaďana Fynniana McCarthyho i zásluhou lepší obrany získali první set 25:21 a druhý 25:20. Pak se ale dočkali Kocouři.
Nahrávač Daniel Rosenbaum předvedl sérii servisů včetně čtyř es a Příbram díky němu otočila skóre ze 16:17 na 24:17. Nakonec získala i kýžený poslední bod a poprvé v sérii také set. Podobnou senzaci jako v listopadu, kdy Příbram Lvy jako poslední tým v domácí soutěži porazila, nicméně svěřenci argentinského kouče Juana Manuela Barriala nedopustili. Poslední dějství jim patřilo v poměru 25:22.
"Ve třetím setu zlepšili servis a my jsme nehráli chytře. A pak byli nervóznější," řekl České televizi středový hráč Crer, jenž získal cenu pro hráče zápasu a připsal si 12 bodů. Druhý blokař McCarthy jich vybojoval dokonce 19.
Domácí kouč Lubomír Vašina výkon svého týmu označil za dobrý. "Ale hraje se na vítězství, takže spokojení být nemůžeme. Nemáme takové zkušenosti," uvedl.
V úterý pokračuje druhé semifinále České Budějovice - Kladno, první bod získali v sobotu v kladenské hale Jihočeši po výhře 3:0.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Jan Hadraba: Je vidět, že se tu daří i některým méně mediálně známým sportům, což je skvělé
•Podbrdské muzeum otevře v dubnu novou výstavu a zve na koncert žáků místní ZUŠ
•Plavecký klub Příbram si zvolil nového předsedu. Dalších pět let ho povede Jan Zikmund
Další články
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE



