vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   30. 9. 2020
Bohutín 5
Bratkovice 3
Březnice 6
Buková u Příbramě 1
Daleké Dušníky 1
Dobříš 18
Drásov 1
Dublovice 2
Háje 4
Hluboš 4
Jesenice 1
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 4
Kňovice 1
Kosova Hora 3
Krásná Hora nad Vltavou 2
Láz 1
Lazsko 4
Lešetice 1
Malá Hraštice 3
Milín 11
Nalžovice 2
Nečín 7
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 2
Nový Knín 3
Občov 1
Obecnice 1
Ohrazenice 1
Petrovice 1
Pičín 1
Příbram 112
Příčovy 9
Prosenická Lhota 1
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 3
Rybníky 1
Sedlčany 20
Sedlec-Prčice 4
Smolotely 1
Solenice 1
Stará Huť 9
Tochovice 3
Třebsko 1
Vranovice 1

Lukáš Kvasnica je vicemistrem republiky v moderním pětiboji

11. června 2014   (18:46)
Lukáš Kvasnica je vicemistrem republiky v moderním pětiboji

O úspěchu příbramského sportovce píše Michael Kvasnica z oddílu moderního pětiboje.Ve dnech 31. května a 1. června se v Praze na Julicse konalo Mezinárodní mistrovství České republiky kategorie U17 v moderním pětiboji. Závodů se zúčastnil, kromě reprezentantů Ruska, Běloruska, Litvy, Řecka a Slovenska i příbramský Lukáš Kvasnica, velká naděje tohoto sportu. V sobotu se konal individuální závod a v neděli závod štafet.

V sobotním závodě se Lukášovi nedařilo v bazéně na 200 m volný způsob tolik , jako obvykle a časem 2:06,8 (1,3 s za osobním rekordem) se po plavecké části usadil na 9. místě. Do běžecké části tak nastupoval s odstupem 17 vteřin na vítěze plavecké části. Běh se Lukášovi celkem podařil, ale se střelbou to bylo o něco horší, asi ho svazovala nervozita z prvních mezinárodních závodů. Nakonec se umístil po opravdu kvalitním běhu na solidním 14. místě, když ho z českých reprezentantů dokázal porazit jen Jan Zeis z KMP Kladno a tím vybojoval stříbrnou medaili v hodnocení mistrovství České republiky. Nutno podotknout, že Lukáš byl druhý nejmladší účastník těchto závodů.

V neděli nastoupil Lukáš do závodu štafet společně s Karlem Vavřičkou ze Spartaku Hořovice. Ten se umístil v individuálním závodě hned za Lukášem. Plaveckou část, kde si oba borci vylepšili osobní rekord na 100 m volný způsob, s přehledem vyhráli a do běhu nastupovali s odstupem 2 a 6 vteřin na druhé resp. třetí místo. Tuto část závodu rozbíhal Karel Vavřička, bohužel střelba mu vůbec nevyšla a obě své položky „odstál“. Lukáš se ještě snažil s výsledkem něco udělat, ale stačilo to pouze na bramborovou medaili, velká škoda.

Sobotním výkonem Lukáš Kvasnica vybojoval slušnou porci bodů a kdyby se mu ještě o něco lépe dařilo v sobotních závodech v Bystřici, mohl by si vybojovat účast na mistrovství Evropy své kategorie ve Španělsku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: Michael Kvasnica

autor: red

Další články

Představujeme: Jiří Burian kandiduje do Senátu Představujeme: Jiří Burian kandiduje do Senátu Bývalý dlouholetý starosta Sedlčan, nynější zastupitel a člen Rady města Jiří Burian obhajuje post na pozici senátora. 1. října 2020   (09:43) Zhotovitel stavby KFC převzal staveniště, práce mohou začít Zhotovitel stavby KFC převzal staveniště, práce mohou začít GLOSA: Čekání na ideálního politika je jako hledání ideálního životního partnera GLOSA: Čekání na ideálního politika je jako hledání ideálního životního partnera O nadcházejícím víkendu nás čekají krajské a senátní volby. Má cenu vydat se k volební urně? 1. října 2020   (06:11) Představujeme: Jiří Novotný kandiduje do Senátu Představujeme: Jiří Novotný kandiduje do Senátu Vláda vyhlásila nouzový stav Vláda vyhlásila nouzový stav Tak trochu jiný KIOSEK na Zdaboři znovu otevírá Tak trochu jiný KIOSEK na Zdaboři znovu otevírá Ve čtvrtek 1. října se otevřou dveře kiosku s občerstvením, kde se o chod postarají osoby s handicapem. Společnost Alka o.p.s. jim tak dává možnost začlenění se do společnosti. 30. září 2020   (15:09) Prymula chce vyhlásit nouzový stav na měsíc Prymula chce vyhlásit nouzový stav na měsíc "To, co tady děláme, můžeme vyhrát jenom za přispění všech. Lidé tomu musí věřit," uvedl Prymula. 30. září 2020   (13:04) Podbrdské muzeum vystaví Hlavy Podbrdské muzeum vystaví Hlavy Výstava obrazů a grafik se věnuje tématu hlav v nejrůznějším pojetí. Vernisáž se uskuteční v pátek 2. října v Rožmitále pod Třemšínem. 30. září 2020   (11:58) Představujeme: Václav Švenda kandiduje do Senátu Představujeme: Václav Švenda kandiduje do Senátu Bývalý místostarosta Příbrami, zástupce ředitele střední školy a místní podnikatel Václav Švenda míří do voleb. 30. září 2020   (09:07)
Kamenný most v Dobříši byl prohlášen památkou Kamenný most v Dobříši byl prohlášen památkou Je definitivně odvrácena jeho demolice. 30. září 2020   (08:00)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz