Lucie Chlebnová: O zlato budeme letos bojovat v Praze a bude to strašný boj
ROZHOVOR
29. září 2014 (13:50)
Další fotografie v galerii
foto: pribram.cz
Do závodu mistrovství světa zbývá závodnicím přibližně jeden měsíc.
Trenérky a zároveň závodnice Lucie Chlebnové jsme se zeptali na to, co čeká týmy sportovního klubu Oxygen do konce letošní sezony. Prozradila nám například to, že mistrovství světa ve step aerobiku se letos bude konat v Praze a že k cestě za medailí budou potřebovat podporu fanoušků.
Skončila letní pauza, jak se od té doby daří závodním oddílům?
Teď na konci září se konaly první závody. Vyjely nám hned tři stepařské (step aerobik) týmy a dvě holčičky, které trénují sportovní aerobik jako jednotlivkyně. A ty měly obrovský úspěch, protože v konkurenci více než 20 holčiček získaly čtvrté míst. Stepaři získali všichni zlato. Zmínila bych hlavně jeden kadetský tým, který se stal skokanem roku. Na jaře byl na závodech mezi posledními a teď vybojoval zlato, což byl obrovský úspěch.
Co týmy čeká ještě do konce roku?
Teď se připravujeme na mistrovství republiky, které se koná tento týden v Ostravě. Tam vyrážejí tři týmy z Oxygenu. Kadeti, junioři a senioři. Ve všech kategoriích čekáme velké úspěchy (smích). Všichni mají šance na medaile i zlato, ale konkurence bude velká.
Ty pojedeš jenom v roli trenérky, nebo se budeš aktivně účastnit?
Já se právě budu i aktivně účastnit (smích). Na jaře jsem naskočila k seniorskému týmu, takže s ním musím dotáhnout sezonu. To znamená, že se zúčastním republiky a mistrovství světa. A bude to nářez.
Kdy a kde bude mistrovství světa?
Bude to na konci října v Praze. Takže se můžete přijet podívat a podpořit nás. Bude to strašný boj. Jedou tam dva týmy - junioři a senioři. Největší konkurencí bude zase tým z Ruska.
Mistrovství Evropy nedopadlo podle vašich představ. Bylo to asi způsobené i tím, že jsi naskočila do rozjetého vlaku. Myslíš, že už jste to společně s holkami vypilovaly?
Já si myslím, že ano. Evropa byla těžká i v tom, aby se na ten závod vyjelo. Já jsem na to nacvičení měla tři týdny a myslím, že jsme to tam v daných podmínkách lépe odcvičit nemohly. Nebyl čas na pilování choreografie, protože jsem se to musela já od začátku učit. Choreografii jsme teď skoro celou předělaly. S holkami hodně tvrdě trénujeme. Strašně bychom chtěly nějakou medaili, ale konkurence je veliká. Ale je to daleko lepší, už jsme se secvičily a já snad nebudu tak vynervovaná.
Stačila sis ty a tým taky přes léto užít sluníčka?
To určitě, červenec je úplně volný a lehký trénink začíná až v srpnu. Soustředění je až od půlky srpna. Dovolený určitě proběhly, takže odpočinek holky měly taky.
Skončila letní pauza, jak se od té doby daří závodním oddílům?
Teď na konci září se konaly první závody. Vyjely nám hned tři stepařské (step aerobik) týmy a dvě holčičky, které trénují sportovní aerobik jako jednotlivkyně. A ty měly obrovský úspěch, protože v konkurenci více než 20 holčiček získaly čtvrté míst. Stepaři získali všichni zlato. Zmínila bych hlavně jeden kadetský tým, který se stal skokanem roku. Na jaře byl na závodech mezi posledními a teď vybojoval zlato, což byl obrovský úspěch.
Co týmy čeká ještě do konce roku?
Teď se připravujeme na mistrovství republiky, které se koná tento týden v Ostravě. Tam vyrážejí tři týmy z Oxygenu. Kadeti, junioři a senioři. Ve všech kategoriích čekáme velké úspěchy (smích). Všichni mají šance na medaile i zlato, ale konkurence bude velká.
Ty pojedeš jenom v roli trenérky, nebo se budeš aktivně účastnit?
Já se právě budu i aktivně účastnit (smích). Na jaře jsem naskočila k seniorskému týmu, takže s ním musím dotáhnout sezonu. To znamená, že se zúčastním republiky a mistrovství světa. A bude to nářez.
Kdy a kde bude mistrovství světa?
Bude to na konci října v Praze. Takže se můžete přijet podívat a podpořit nás. Bude to strašný boj. Jedou tam dva týmy - junioři a senioři. Největší konkurencí bude zase tým z Ruska.
Mistrovství Evropy nedopadlo podle vašich představ. Bylo to asi způsobené i tím, že jsi naskočila do rozjetého vlaku. Myslíš, že už jste to společně s holkami vypilovaly?
Já si myslím, že ano. Evropa byla těžká i v tom, aby se na ten závod vyjelo. Já jsem na to nacvičení měla tři týdny a myslím, že jsme to tam v daných podmínkách lépe odcvičit nemohly. Nebyl čas na pilování choreografie, protože jsem se to musela já od začátku učit. Choreografii jsme teď skoro celou předělaly. S holkami hodně tvrdě trénujeme. Strašně bychom chtěly nějakou medaili, ale konkurence je veliká. Ale je to daleko lepší, už jsme se secvičily a já snad nebudu tak vynervovaná.
Stačila sis ty a tým taky přes léto užít sluníčka?
To určitě, červenec je úplně volný a lehký trénink začíná až v srpnu. Soustředění je až od půlky srpna. Dovolený určitě proběhly, takže odpočinek holky měly taky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen
Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u …
AKTUALIZOVÁNO
Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě.
Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to …
LIFESTYLE
Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem
Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli …
SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné
V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje
Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět …
PŘÍRODA
Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss
Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka …
AKTUÁLNĚ
Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů
Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. …
ROZHOVOR
Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody
Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, …
AKTUALIZOVÁNO
Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program
Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce
Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává …
ANKETA





