12. 5. svátek má Pankrác

Lubomír Vašina: Pro mladé kluky je tato sezona velká zkušenost, kterou mnoho volejbalistů za svou kariéru nezažije

ROZHOVOR
16. dubna 2024   (15:36)
Lubomír Vašina: Pro mladé kluky je tato sezona velká zkušenost, kterou mnoho volejbalistů za svou kariéru nezažije
foto: VK TROX Příbram / se souhlasem

Dnes rozehrají Kocouři sérii o třetí místo proti silnému Kladnu. Trenér Vašina v rozhovoru rozebírá hlavní přednosti soupeře a přemítá o možném receptu na úspěch. „Rozhoduje hlava a schopnost umět se vnitřně individuálně nastavit na ty zápasy.“


Jak se cítíte před úvodním zápasem o 3. místo v Kladně?
Nálada v týmu je dobrá. Kluci jsou zdravě nervózní a těší se na další výzvu. Chceme předvést kvalitní výkon a zabojovat o medaili.

Jaké jsou hlavní přednosti Kladna, čím se vyznačuje jejich hra?
Myslím si, že Kladno je asi nejšikovnější manšaft v letošním ročníku extraligy, a ne nadarmo skončil na 2. místě základní části. Nejvýraznějším hráčem je jejich univerzál Platačs. V sérii s Budějovicemi měl sice trochu výpadek, ale jinak hraje celou sezonu výborně a je to jejich ústřední hráč. Výborně hraje i Seppänen či kapitán Zajíček. Celý tým je na tom dobře na obraně a je opravdu vyvážený.
Kudy by mohla vést cesta k úspěchu nad Kladnem?
Zásadní pro nás bude odpřihrávat servis Platačse, který je v této činnosti rozdílovým hráčem a Kladno z toho těžilo celou sezonu. Důležité bude držet se s nimi ve hře co to půjde a snažit se nalomit jejich sebevědomí.
Jaké byly příčiny semifinálového neúspěchu Kladno proti Budějovicím?
Kladno sice prohrálo 1:3 na zápasy a jeden zápas jim úplně nevyšel, nicméně hráli vždy víceméně až do koncovek a ty zápasy nebyly z jejich strany vůbec špatné. Podle mého odešli trochu hlavou, ale nutno dodat, že hráli se soupeřem, který má teď fazonu jako hrom.

Ať už série dopadne jakkoliv, sezona bude považována za úspěch. Co to může znamenat pro kariéry mladých kluků v týmu?
Už jsem to zmiňoval po sérii s Prahou. Zápasy v playoff jsou úplně o něčem jiném. Je to de facto nová soutěž, ve které se hraje hodně na emoce. Rozhoduje hlava a schopnost umět se vnitřně individuálně nastavit na ty zápasy, protože každý bod znamená hodně a hraje se pouze na vítězství. Zatímco v základní části můžeš tu a tam prohrát a později to zas doženeš, v playoff může prohra znamenat náhlý konec, který rozhodne o úspěchu či neúspěchu celé sezony. Pro mladé kluky to je velká zkušenost, kterou mnoho volejbalistů za svou kariéru nezažije.
Po prohraném semifinále s Prahou jsem nezaznamenal žádný vyloženě negativní projev ze strany fanoušků. Co na to říkáš?
Porážka je porážka, o tom žádná. Fanoušci ale vnímají, když to družstvo bojuje a předvede své maximum, což se nám, myslím, v semifinále podařilo. Pak se i ta prohra přijímá jinak, s pokorou a pochopením. Věřím, že se podobně porveme i v sérii proti Kladnu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz