22. 8. svátek má Bohuslav

Loupežnický film Prach a broky se s Příbramí rozloučí ve velkém stylu

16. června 2016   (15:37)
Loupežnický film Prach a broky se s Příbramí rozloučí ve velkém stylu
foto: pribram.cz

Poslední projekce loupežnického filmu je již zítra večer.



Příbramští budou moci ještě naposledy na velkém plátně příbramského kina zhlédnout loupežnický film Prach a broky. V pátek 17. června ve 20.30 svedou loupežníci poslední boj se zlou kněžnou. Aby si přišli na své i ti, kteří film již viděli, přivezou si zbojníci do Příbrami posilu v podobě snímku Lesapán. Temnou pohádku o hejkalovi, která byla jako krátkometrážní studentský film nominována na Českého lva. Během besedy s režiséry Šimonem Peštou a Pavlem Soukupem se budou moci diváci ptát na zajímavosti z natáčení. Celou projekci pak zakončí 15 minutový film o filmu Prach a broky, v kterém se podíváme, jak celý snímek vznikal.

O obou filmech již bylo hodně napsáno, ale stejně pro připomenutí:

Prach a broky, to je nezávislý amatérský snímek, který od začátku tohoto roku vyprodával důležitá kina po celé republice, je ukázkou toho, že i když nemáte velké finanční zdroje, můžete natočit nadprůměrný film. Kvalitní choreografie bojových scén, kterou připravili přední čeští kaskadéři, výběr lokací, výborná hudba, obraz a zvuk, za které se nemusí stydět ani profesionální produkce, a nejznámější loupežníci v jednom filmu, je to, co diváky přitahuje. Na plátně se také vystřídá velké množství Příbramáků, kteří spolupracují s rožmitálským spolkem Rosenthal, z. s., který má celý film na svědomí.

Lesapán je pocta K. J. Erbenovi a jeho Kytici. Temná pohádka o hejkalovi uchvátí ponurou atmosférou, profesionálními herci, výtvarnou složkou i trikovými efekty. Maska hejkala spolykala skoro polovinu rozpočtu filmu. Film studenta Ateliéru filmové a televizní grafiky pražského Umprumu Pavla Soukupa je jistě jen odrazovým můstkem k další režisérské práci a určitě o něm ještě uslyšíme.

Partnerem příbramské projekce je Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Bílek, Malé svatohorské divadélko Gymnázium pod Svatou Horou








Další články

Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Poznejte život v lese při komentované vycházce s lesníkem Brdská příroda ukrývá řadu zajímavostí, které při běžné procházce snadno přehlédnete. … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! Tipy na víkend: S létem se můžete začít postupně loučit na hradech a zámcích, Příbramsko ale stále nabízí spoustu letních akcí! O víkendu se můžete zúčastnit oblíbené celorepublikové akce Hradozámecká noc, a to … AKTUÁLNĚ Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Pohonné hmoty v Příbrami: Nafta stále zdražuje Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,99 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V Osečanech na zámku se bude vdávat princezna V sobotu 22. srpna 2026 se na zámku v Osečanech odehraje událost, která tomu místu … KULTURA Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Parkování, bydlení i hospodaření města. Šance pro Příbram - Naše Česko představuje kandidáty Šance pro Příbram - Naše Česko představila kandidátní listinu pro podzimní komunální … VOLBY 2026 Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Komáři mají svůj den. Proč připadá Světový den komárů právě na 20. srpna? Stačí večer vyrazit ven a jejich přítomnost člověk většinou pozná během několika … ZAJÍMAVOSTI Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také … AKTUÁLNĚ Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz