15. 10. svátek má Tereza

Louka uprostřed města: Nový fenomén se nevyhl ani Příbrami

11. října 2019   (19:15)
Louka uprostřed města: Nový fenomén se nevyhl ani Příbrami

Květinová louka vznikne na okraji ochranného pásma na Březových Horách. Město do ní zainvestuje 175 tisíc korun


Letošní ročník participativního rozpočtu ukázal, že obyvatelům Příbrami není lhostejné, v jakém prostředí žijeme a kde si naše děti hrají. Díky vítěznému projektu Drkoláč zmizely z městského lesa haldy odpadků a děti se tu mohou bezpečně prohánět na kolech. Zvelebuje se Svatohorská alej, jedna ze dvou přístupových cest na Svatou Horu.

Právě dnes se začíná pracovat na vybudování louky na Březových Horách. Technické služby pracují na odstranění drnů tak, aby se tu na jaře mohly začít vysazovat luční květiny.


Louka vznikne v Mariánské ulici, na okraji ochranného pásma dolu Ševčiny, areálu dolu Vojtěch a strojovny dolu Anna. Na místě, o které se doposud příliš nikdo nestaral a sloužilo k parkování a otáčení vozidel.

Letničky a trvalky budou vysety na ploše zhruba 250 m2. Ke stávající vzrostlé zeleni, která zůstane zachována, přibude několik nových ovocných stromů. Vyrostou zde stojany na kola a infotabule. Aby nedocházelo k poničení květin a žijících organismů, bude celý prostor od okolí oddělen nízkou zahradní palisádou. Projekt počítá i s hmyzím hotelem a umělým vodním prvkem. Rozpočet projektu je 175 tisíc korun.

„Toto místo by mělo sloužit zejména k prohlížení a sledování proměn života během jednotlivých ročních období,“ uvedl autor projektu Michal Šprysl.

Fakt, že z české přírody mizí motýli a dochází k vymírání hmyzu, který je nezbytný pro fungování všech ekosystémů, si uvědomují například i v Kamýku nad Vltavou. I tam se rozhodli založit louku a společně nedávno rozházeli po ploše cca 300 m2 sazeničky lučního kvítí. Celkové náklady se podle starosty Petra Halady pohybovaly kolem jednoho tisíce korun.

Letošní ročník participativního rozpočtu …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz