18. 6. svátek má Milan

Lidská „psí“ spřežení opět zabojují o Zlatý nuget Bečánova

2. února 2023   (06:15)
Lidská „psí“ spřežení opět zabojují o Zlatý nuget Bečánova
foto: MěÚ Příbram

Již 43. ročník recesistického sportovně-řemeslného závodu se koná v sobotu 4. února. Startuje se ve 14.00 z louky u Obecnice.


Po dvouleté odmlce proběhnou lesními stezkami v Brdech „psí“ spřežení. Závodníky, kteří se nebojí sportovních a kreativních výzev, přivítá 43. ročník recesistické soutěže Zlatý nuget Bečánova. „Chceme navázat na uplynulou řadu klasickým závodem tříčlenných družstev s hromadným startem na louce pod vodárnou „u vojáka" s občerstvením pro diváka i sportovníka,“ předesílají organizátoři náplň akce, která se koná v sobotu 4. února.

Hlavní soutěžní disciplínou je přespolní „nejenběh“ se saněmi doplněný o řemeslné výkony, povinnou výbavou účastníků je sekyra a pila. Startuje se na louce na okraji Obecnice a pokračuje po tradiční trase terénem v délce přibližně sedmi kilometrů. Nebojuje se jen o přední pozice. V kategorii bloudivci vítězí poslední posádka před časovým limitem závodu, který je 2,5 hodiny. Oceněni jsou také nejmladší a nejstarší posádky a jednotliví závodníci.
Posádky jsou zároveň hodnoceny v disciplíně zvané exoti. Nezáleží, v jaké kondici, ale s jakou dávkou humoru se sportovní události zhostí. Na trasu v minulosti vyběhla Addamsova rodina, Harry Potter, něžní motýli i ďáblice.
Posádky jsou zároveň hodnoceny v disciplíně …
foto: zdroj: MěÚ Příbram
Veselá jízda bude pokračovat také po skončení závodu. „Vypadá to, že i country bál v saloonu dole v Bečánově proběhne, jak si pamatujeme. Hudební doprovod přislíbila kapela Ruty Šuty Band, v přestávkách se uskuteční klasický brdský turnaj v řezání dvoumužnou pilou a dekomlat,“ doplňují pořadatelé. Navigaci terénem i celým programem najdete na webu znb.webnode.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet /TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí … FOTOGALERIE ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Srnče není plyšák. A kennelka není suvenýr. Ochránci prosí: nesahejte na nic Každé ráno vstávají ve čtyři, aby pomocí dronů zachránili srnčata před sekačkami. A … ZVÍŘATA Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Restaurace U Bohéma v historickém centru Příbrami vás láká na tradiční kuchyni v nevšedním kabátu Příjemné tradiční prostředí, oblíbená obědová menu, zajímavý a nevšední à la carte, … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Zastupitelstvo ve středu řeší individuální dotace i prodej městských pozemků. Jednání můžete sledovat online Příbramské zastupitelstvo se ve středu 17. června znovu sejde v jednacím sále na … ON-LINE PŘENOS Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před vysokými a velmi vysokými … AKTUÁLNĚ Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě Rekonstrukce ulice Na Leštině bude dokončena v červnu a otevře se dopravě V Příbrami se blíží do finále rozsáhlá rekonstrukce ulice Na Leštině. Radnice slibuje … AKTUÁLNĚ Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Příbramský Rasken Gym mezi elitou českého boxu. Po dvou a půl letech slaví historický úspěch Poslední, 12. kolo Národní ligy boxu v pražském Radotíně přineslo Rasken Gymu skvělé … SPORT Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Dovolené jsou lákadlem pro zloděje, chraňte si svůj domov před vloupáním Léto je obdobím dovolených, výletů a pobytů na chatách. Právě v této době však bývají … KRIMI
Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz