20. 6. svátek má Květa

Lídr TOP 09 Petr Vácha: Volby ukázaly zájem občanů o změnu atmosféry

ROZHOVOR
21. října 2014   (09:12)
Lídr TOP 09 Petr Vácha: Volby ukázaly zájem občanů o změnu atmosféry
foto: pribram.cz

Lídr příbramské TOP 09 uzavírá povolební sérii rozhovorů s lídry politických stran.



Jak byste ohodnotil právě proběhlé volby? Co podle vás ukázaly?
Volby podle mého názoru ukázaly, že Příbram, resp. její občané volili změnu. Změnu od lží, populismu a personální korupce ke slušnosti, otevřenosti a vstřícné komunikaci s občany. Volby byly symbolem zájmu mnoha lidí po nutné změně celkové atmosféry v našem městě.

Hodně se nyní mluví o koalici TOP 09 s hnutím ANO. Jak je to s "povolením" od vašich stranických špiček? Je pro vytvoření koalice nutné?
Mohu hovořit pouze za stranu TOP 09. Povolení shora bylo nutné, ale nerodilo se za nějakých složitých podmínek. Příbram je chápána, jako specifické prostředí zejména ve vztahu k současné ČSSD a ODS. S těmito stranami jsme koalici odmítali uzavřít, takže souhlas s koalicí ANO přišel poměrně rychle a bez komplikací.

V čem jsou totožné vaše cíle s hnutím ANO a kde se naopak rozcházejí?
Většina cílů je shodných. Nenapadá mne konkrétní cíl, na kterém bychom se v současnosti neshodli. Teprve čas ukáže, zda narazíme na názorové rozdíly a jak je dokážeme vzájemně a společně komunikovat a vyřešit.

Obecně je známý váš názor na umístění heren na území města. Dá se tedy očekávat, že během následujících 4 let z města vymizí?
Zda během 4 let z města zmizí herny opravdu nelze v současné chvíli posoudit. Jasně se ovšem přikláníme k víceméně všeobecnému názoru, že herny do města nepatří. Je to jednoznačně téma, kterým se budeme společně zabývat, ve snaze vyřešit situaci ve prospěch občanů. Jejich názor by měl být jedním z rozhodujících kritérií.

Jak se těšíte na své působení v městském zastupitelstvu a případně i radě? Přemýšlel jste o tom, jak rozdělíte čas mezi práci a politiku?
V poslední době o tom samozřejmě přemýšlím velmi intenzivně. Rozdělit čas mezi mou práci a politiku bude složité. Snažím se otevřeně komunikovat se svým zaměstnavatelem. Budu se snažit k oběma oblastem přistupovat zcela zodpovědně. Stejně mi nic jiného nezbývá. Obojí je jasným závazkem.

Má odbornost a zkušenosti pak logicky směřují k tomu, abych pracoval pro naše město zejména v oblasti sociální. Velmi mne např. znepokojuje výše dotací pro naše neziskové organizace. Jsou minimální, přestože v Příbrami jsou organizace, které svou činnost poskytovatelů sociálních služeb provozují naprosto profesionálně a odborně. Zasloužily by si lepší finanční zabezpečení. Ale těch věcí bude samozřejmě mnohem víc.

ČSSD a ODS budou pravděpodobně v opozici. Co od jejich zastupitelů v této roli očekáváte?
Očekávání asi není na místě. Spíše přání. Aby byla opozicí konstruktivní. Klidně kritickou, ale zejména konstruktivní. Aby opustila svou vyzkoušenou taktiku osobních invektiv a urážek a bezpečně nás upozorňovala na případné chyby, kterých se samozřejmě můžeme dopouštět. Jsme pouze lidé, tudíž také chybující. Pokud by opozice použila své zkušenosti ve prospěch našich občanů, což by mělo být naším společným zájmem, tak by to bylo tak, jak to má být.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz