18. 3. svátek má Eduard




Lidí s respiračními onemocněními ve Středočeském kraji mírně ubylo

9. února 2024   (12:56)
Lidí s respiračními onemocněními ve Středočeském kraji mírně ubylo
foto: pixabay

Nemocných je nyní 1777 lidí na 100.000 obyvatel, před týdnem jich bylo 1876.


Ve středních Čechách v uplynulém týdnu mírně klesl počet lidí s respiračními onemocněními, a to o 5,3 procenta. Nemocných je nyní 1777 lidí na 100.000 obyvatel, před týdnem jich bylo 1876. Nemocnost, která rostla od začátku ledna, předchozí týden dosáhla hodnot epidemie, informovala o tom za středočeské hygieniky Dana Taclová.

Nejvyšší nemocnost mají za uplynulý týden hygienici hlášenou na Mělnicku, nejnižší na Kladensku. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let, nejméně u lidí starších 65 let. "Od začátku chřipkové sezony evidujeme 39 závažných případů v souvislosti s onemocněním chřipkou, v sedmi případech s úmrtím," uvedla Taclová.
Vzrostla i celková nemocnost chřipkou, ve Středočeském kraji činí 226 případů na 100.000 obyvatel. Představuje to téměř 13 procent z celkové nemocnosti akutními respiračními infekcemi.
Zákaz návštěv kvůli respiračním onemocněním vyhlásila od čtvrtka Oblastní nemocnice Kolín, a to pro kolínské i kutnohorské pracoviště.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz