Lidé z ubytoven se obrátili na starostu. Neházejte nás do jednoho pytle s nepřizpůsobivými, napsali
29. června 2021 (17:47)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Spor mezi obyvateli ubytoven a vlastníky bytů v jejich okolí v posledních týdnech vygradoval.
Starosta Příbrami Jan Konvalinka obdržel dopis /petici/ od lidí, kteří bydlí v příbramských ubytovnách Pod Čertovým pahorkem. Lidé v dopise podle starosty zmiňují, že ne všichni obyvatelé ubytoven jsou nepřizpůsobiví. Informaci, kterou redakce získala od jednoho z nájemníků, dnes Konvalinka pribram.cz potvrdil.
Spor mezi obyvateli ubytoven a vlastníky bytů v jejich okolí v posledních týdnech vygradoval. Lidé si stěžují, že kvůli hluku a stoupající agresi nepřizpůsobivých, mají strach. Na společné schůzce se starostou, která se odehrála přesně před týdnem, zmiňovali, že kvalita jejich životů je kvůli zápachu, rušení nočního klidu přes poničená auta nebo sprosté nadávky od dětí až po výhrůžky násilím od dospělých, nepřijatelná. Starosta lidem slíbil, že pokud nedojde rychle a výrazně ke zlepšení stavu, je dost možné, že město využije i další, méně populární cesty, kterými se vydala jiná česká města ve snaze zabránit vzniku vyloučených lokalit a tzv. obchodu s chudobou.
Příbramská radnice, podle informací pribram.cz, obdržela od obyvatel ubytoven dopis /petici/, ve kterém se ohrazují proti tomu, aby zde vznikla vyloučená lokalita a s tím spojené zrušení doplatků na bydlení. „Vaše informace se zakládají na pravdě. Vedení Příbrami zmiňovaný dopis dostalo, kde je pod textem podepsáno přibližně sto lidí,“ potvrdil redakci Konvalinka.
Podle Konvalinky v něm lidé z ubytoven zmiňují, že v dané lokalitě bydlí převážná část slušných a pracujících lidí. „Stěžují si, že jsou terčem posměšků, jedovatých poznámek a podezíravých pohledů. Dále v dopise uvádějí, že v případě zrušení doplatků na bydlení přijdou o střechu nad hlavou,“ řekl Konvalinka.
V dopise, který má pribram.cz k dispozici, je dále uvedeno, že lidé z ubytoven chtějí být vyslyšeni. „Jsme stejní občané jako ‚bílí‘, kteří bydlí prakticky přes ulici. Měli bychom mít stejná práva, která bohužel nemáme,“ napsali.
Podle Konvalinky jsou za nevhodným chováním osazenstva ubytoven primárně, krom samotných nepřizpůsobivých obyvatel, zodpovědní hlavně provozovatelé a majitelé ubytoven. „Ti by si měli uvědomit, že vedlejším produktem jejich podnikatelské činnosti je výrazné snížení kvality života v okolních ulicích. A nejen kvalita života je zde nižší. I ceny bytů jsou v této lokalitě, právě díky tomu, co se tam děje, nižší. Někteří lidé prohlašují, že by se snad raději odstěhovali, ale jejich byty jsou neprodejné,“ upozornil před týdnem Konvalinka s tím, že již zítra zasedne radnice s majiteli ubytoven a pokusí se najít společné řešení ke zklidnění této situace.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ
Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fišerem prožili …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu
Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt …
TIP NA VÝLET
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
DOPRAVA
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kdo nabízí nejlepší internet v Příbrami? Přehled poskytovatelů, typů připojení i kvality
Rychlost a kvalita internetu v Příbrami se může lišit dům od domu. Někde vede optika, …
Končící zima vyjde středočeské silničáře o 100 milionů korun dráž než minulá, další náklady spolykají opravy
Končící zima vyjde středočeské silničáře dráž než minulá. Náklady na zimní údržbu …
DOPRAVA
Babička žije, pes hladoví a pravda bolí. Do Příbrami míří Modrý z nebe
Divadlo A. Dvořáka Příbram přichází s novou inscenací současného autora Michaela …
KULTURA




