Lidé z příbramské kultury se sešli v Junioru, diskutovalo se o kalendáři akcí a jeho vylepšení
24. října 2024 (14:25)
foto: MKC Příbram
Sdílený kalendář akcí je pro organizátory vodítkem, aby si termínově nekonkurovaly žánrově obdobné akce. Veřejnosti slouží kalendář na webu kalendar.pribram.eu, nově nabízí možnost přidání akce všem pořadatelům v Příbrami a okolí.
V minulém týdnu se v klubu Junior konalo setkání organizací, které se podílejí na kulturním dění v Příbrami. Pořadatelem bylo již potřetí Městské kulturní centrum Příbram (MKC). Setkání se zúčastnili hosté z Hornického muzea Příbram, Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, Knihovny Jana Drdy, Divadla A. Dvořáka, Galerie Františka Drtikola i Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Nechyběli ani zástupci nezávislé kulturní scény a města – organizace Sportovní zařízení města Příbram a Odboru pro rozvoj a komunikaci města.
Kromě vzájemné spolupráce a výpomoci byl nosným tématem kalendář akcí. Kalendář má dvě podoby. Organizátorský slouží pořadatelům např. ke správné volbě termínu akcí tak, aby si „nebraly“ si návštěvníky. „Tento kalendář funguje již několik let a má velký význam pro pořadatele kulturních a společenských událostí. Stále se ho snažíme zdokonalovat a z těchto setkání vždy vzejdou poznatky, které vedou k jeho lepší funkčnosti,“ vysvětluje vedoucí MKC Vlasta Ševr. Zcela eliminovat termínové kolize ovšem není možné. „V exponovaných měsících od května do srpna je daný počet víkendů a do nich se všechny akce po jednom prostě vejít nemohou. Důležité je, aby se nekryly žánrově podobné akce,“ pokračuje vedoucí.
Redesignem letos prošel kalendář akcí pro veřejnost, který je k dispozici na webu kalendar.pribram.eu. „Chceme docílit propojení těchto dvou kalendářů. Aby o sobě věděli organizátoři a zároveň se informace o akcích dostaly k těm nejdůležitějším, a to jsou návštěvníci. Jednali jsme také o celkové propagaci a technickém zajištění akcí,“ doplňuje Vlasta Ševr. Propagaci kulturních a rovněž sportovních akcí od letoška podporuje městský newsletter, jenž dostávají registrovaní příjemci do e-mailové schránky.
Čerstvou novinkou je funkcionalita pro organizátory, která umožňuje propisování z organizátorského kalendáře do veřejného (prostřednictvím položky „přidat novou akci“ na zmíněných webových stránkách). Akce mohou vkládat všichni pořadatelé akcí v Příbrami a okolí. Na základě správného a pravidelného vkládání je pak jednotlivým pořadatelům přidělena úroveň vkládání. V ideálním případě vkládají akce sami, v případě veřejného vkládání probíhá jeho schválení.
„Velkým přínosem je také společná diskuze. Všichni totiž víme, že osobní setkání může přinést mnoho otázek a hlavně odpovědí. Jsem moc rád, že všichni z oblasti kultury mají společný cíl, dokážou spolu vycházet a komunikovat, ne si konkurovat,“ dodává Vlasta Ševr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“
Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním …
ROZHOVOR
Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku
Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na …
AKTUÁLNĚ
Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah
V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, …
KULTURA
Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr
Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, …
ZAJÍMAVOSTI
Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě
V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK …
ROZHOVOR
Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena
Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které …
KULTURA
Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů
Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. …
AKTUALIZOVÁNO
Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké
Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla
Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program …
AKTUÁLNĚ
Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu
Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do …
SPORT




