21. 4. svátek má Alexandra




Lidé v opravené ulici v Příbrami si stěžují na vlhkost v domech

25. března 2015   (06:44)
Lidé v opravené ulici v Příbrami si stěžují na vlhkost v domech
foto: pribram.cz

Občané zřejmě budou muset využít soudní cestu.



Někteří lidé z Mariánské ulice v Příbrami si stěžují na vlhkost v domech. Příčinu vidí v nedávné rekonstrukci ulice, podle nich nebyla provedena správně. Radnice se stížnostmi zabývala a dospěla k závěru, že odpovědnost za škody není na straně města. Poukazuje na to, že domy nejsou odizolovány. Lidé by se podle ní měli svých nároků případně domáhat soudní cestou, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO). Někteří opoziční zastupitelé postoj města kritizují.

Mariánská ulice byla opravena za bývalého vedení radnice, práce tam skončily v polovině roku 2013. Místní lidé tvrdí, že voda se jim při deštích dostává do budov přípojkami vysypanými žulovou drtí. "Po rekonstrukci Mariánské ulice nastala situace, že se mi dvě hodiny po dešti zaplavil sklep. Normálně mi ze zdi vytékala voda a měl jsem pět sedm milimetrů na podlaze," řekl ČTK jeden z obyvatel František Stoklasa. Radnice s ním prý problém řešila a nechala mu udělat ve sklepě drenáž, aby voda odtékala, vlhkost zdí se ale neztratila.

"Jedná se o domy, které podle zjištění znalce nemají provedené vlhkostní izolace, jsou to budovy vystavěné starými technologiemi, tudíž je velmi sporné, v důsledku čeho se ta zvýšená vlhkost objevila," namítl radní Václav Dvořák (ANO), podle nějž radnice problém nehodila za hlavu a absolvovala s lidmi řadu jednání. Další z postižených obyvatel Pavel Hudík ale tvrdí, že k němu město nikdy nikoho neposlalo. Radní mají podle něj k dispozici špatné informace.

Vedení města se podle Vařeky rozhodlo postupovat podle doporučení advokátní kanceláře a odepsalo stěžujícím si lidem, že se radnice necítí být zodpovědná za škody, které vznikly v Mariánské ulici. Pokud budou lidé trvat na stížnosti, musí podle Vařeky postupovat soudní cestou. Stoklasa uvedl, že tak nejspíš učiní. "Když to nepůjde jinak, tak asi budeme muset," dodal.

Opozičnímu zastupiteli za Šanci pro Příbram Petru Karešovi se postoj radnice nelíbí. "I kdyby to byla věc, která by se města netýkala, tak bych považoval za vhodné, aby starosta vahou své osobnosti chtěl pomoct při řešení problému. Tohle ale byla stavba financovaná městem, ulice je města a dochází k poškození majetku města," míní. Radnice by podle něj měla buď situaci napravit na své náklady, nebo k tomu případně donutit firmu, která ulici opravovala. "To je ale otázka smluv," řekl Kareš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj snm








Další články

Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz