vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Lidé už nakupují letní dovolené. Zájezd lze zrušit bez storno poplatku i měsíc před odletem

18. února 2021   (18:31)
Lidé už nakupují letní dovolené. Zájezd lze zrušit bez storno poplatku i měsíc před odletem

Lidé i přes nejistý vývoj koronavirové pandemie věří, že si letos v létě užijí dovolenou u moře.


Dopravci i cestovní kanceláře hlásí prodeje a rezervace zájezdů. K nákupu nabízejí výhodné podmínky pro případ zrušení dovolené, třeba kvůli koronavirovým opatřením. Zájezd lze zrušit bez storno poplatku i měsíc před odletem, vyplývá z odpovědí zástupců společností, které ČTK oslovila.

Prodej jízdenek na vlaky do Chorvatska dnes zahájil soukromý dopravce RegioJet. První spoj vyjede poslední květnový pátek. Kromě Rijeky doveze cestující nově i do Splitu a Záhřebu. "Za první dvě hodiny jsme prodali kolem 1000 jízdenek, což považujeme za velký úspěch, jsou to skoro dva plné vlaky. Máme už i stovky dalších rezervací od cestovních kanceláří," uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.
Cena jednosměrné jízdenky na sedačce do Rijeky začíná stejně jako loni na 590 korunách, v lůžkovém kupé na 790 korunách. Cesta do jižnějšího Splitu je o 300 korun dražší. Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví také v Břeclavi, na Slovensku v Bratislavě a v Maďarsku v Györu a Budapešti.
Lidé, kteří si už nyní jízdenku zakoupili, ji dva měsíce před odjezdem mohou stornovat bez jakéhokoliv poplatku. "Následně jsou storno poplatky postupně nastaveny od 25 do 50 procent, 14 dnů před odjezdem jízdenku stornovat nelze. Toto se ovšem netýká případů, kdy by z nějakého důvodu spoje nemohly jet nebo by se zkomplikovala výrazně cesta například pro občany České republiky, že by potřebovali nad obvyklý rámec další potvrzení. V takovém případě budeme cestujícím vracet plné jízdné bez storno poplatků. Takto jsme postupovali například i loni, když Slovinsko zavedlo cestovatelská omezení pro cestující z ČR," řekl Ondrůj.

Podle něj je vysoká poptávka také u prodeje dovolenkových balíčků u Jadranu, protože lidé věří, že situace v létě již bude dobrá a na dovolenou odjedou.
Rezervace i prodej eviduje také cestovní kancelář Exim tours. Nejvíce je zájem o Egypt, Turecko, Řecko a Tunisko. "Změnili jsme zcela systém storna, abychom klientům dali jistotu a v případě problémů vždy vracíme hotovost, i když uplatnili voucher. Při akci First Minute, která platí až do konce února, zákazník vždy zaplatí jen jednu zálohu 1490 korun za osobu a zbytek doplatí až 30 dnů před odletem. Do té doby lze zrušit zájezd zdarma," sdělil mluvčí kanceláře Petr Kostka.

Totožná pravidla nastavila i cestovní kancelář Fischer. "Leden a únor tradičně bývají nejsilnější při nákupu letních dovolených a stejně je tomu i letos. Upravili jsme podmínky tak, aby lidé nepřišli o výhodnost včasného nákupu a zároveň se nemuseli bát, že o peníze přijdou. Dříve museli klienti doplatit zbytek částky dřív než 30 dní před odletem a přišli třeba o zálohu. Mírnější podmínky hodně zafungovaly, spousta lidí si již zájezdy rezervovala. Jde vidět, že chuť cestovat nezmizela a naopak je ještě větší třeba proto, že si loni lidé dovolenou odepřeli," uvedl mluvčí společnosti Jan Bezděk.

Doplnil, že na vrcholu zájmu jsou tradičně řecké a španělské ostrovy, Egypt nebo Turecko.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr/freepik

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz