29. 7. svátek má Marta




Lidé si stěžují: U mě ve firmě se třeba nošení roušek vůbec nedodržuje a s kolegou, který roušku nosí, jsme spíše pro smích

23. března 2020   (13:30)
Lidé si stěžují: U mě ve firmě se třeba nošení roušek vůbec nedodržuje a s kolegou, který roušku nosí, jsme spíše pro smích
foto: ehlová

Město opětovně apeluje na provozovatele firem, aby dbali na to, aby jejich zaměstnanci nosili předepsané ochranné pomůcky, a to nejen v zájmu jich samotných, ale v zájmu celé společnosti.


Na město se obrací lidé pracující v místních firmách a ptají se, zda má zaměstnavatel povinnost dohlížet na to, zda zaměstnanci řádně nosí roušky a chrání tak své spolupracovníky před přenosem infekce.

Pro příklad radnice citovala jeden z posledních podnětů: „U mě ve firmě se třeba nošení roušek vůbec nedodržuje a s kolegou, který roušku nosí, jsme spíše pro smích. Majitel to neřeší a ani nám neposkytl žádné ochranné pomůcky.“
Vláda nařídila nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek na jakémkoliv místě, kde se lidé vzájemně potkávají. „Pokud se v nějaké firmě potkávají vzájemně zaměstnanci, je snad pochopitelné, že musí mít předepsanou ochranu úst a nosu. Udivuje mne lehkovážnost vedení takové firmy. I když zaměstnavatel nemůže poskytnout zaměstnancům ochranné pomůcky, protože je třeba nemá, může vymáhat to, aby se zaměstnanci chránili jinými způsoby,“ uvedl k problému starosta Jan Konvalinka a dodal: „Víme, o které konkrétní firmy se jedná. Budou-li se stížnosti zaměstnanců opakovat, budeme nuceni jednat a přimět zaměstnavatele k větší kontrole svých zaměstnanců. Nenošení roušky je přestupek, za který může být jednotlivci uložena i finanční sankce.“
Město opětovně apeluje na provozovatele firem, aby dbali na to, aby jejich zaměstnanci nosili předepsané ochranné pomůcky, a to nejen v zájmu jich samotných, ale v zájmu celé společnosti. Jedině zodpovědným přístupem a úzkostlivým dodržováním všech nařízení můžeme současnou situaci zvládnout ve zdraví a v bezpečí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále … AKTUÁLNĚ Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před … AKTUÁLNĚ Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. … FOTOGALERIE Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý … KULTURA Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za … AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes … AKTUÁLNĚ Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Příbram zahájila výměnu autobusových přístřešků. Nové zastávky budou ve městě i osadách Během letních prázdnin projde obnovou téměř dvě desítky autobusových přístřešků v … AKTUÁLNĚ
Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram pokračuje v jízdě. Vyhrál Superpohár a potvrzuje formu před divizí Spartak Příbram navázal na jarní historický postup do divize a na domácím hřišti … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz