3. 6. svátek má Tamara




Lidé si na nemocnici stěžují jen na internetu, oficiálně přijde do 30 stížností ročně

20. března 2015   (06:17)
Lidé si na nemocnici stěžují jen na internetu, oficiálně přijde do 30 stížností ročně
foto: pribram.cz

Od roku 2014 funguje v nemocnici nový systém evidence a vyřizování stížností.



Jedním ze stále aktuálních témat na sociálních sítích a internetových diskuzích je příbramská nemocnice. Mnoho uživatelů si takto stěžuje na chování personálu, ale i na údajně špatné léčebné postupy. Jak se portálu pribram.cz podařilo zjistit, počet oficiálních stížností je ve skutečnosti minimální.

Ročně příbramskou nemocnici navštíví asi 300 tisíc ambulantních pacientů, dalších 20 tisíc je hospitalizováno na lůžkových odděleních a dalších 10 tisíc zde podstoupí operační zákrok. Při tomto počtu pacientů ale vedení Oblastní nemocnice Příbram evidovalo za rok 2014 jen 27 stížností, ze kterých se jedna třetina vztahovala ke zdravotní péči a zbylé dvě třetiny ke komunikaci nemocnice a zdravotníků. Naproti tomu poděkování a pochvalu zaslalo 119 pacientů.

„Při evidenci a postupu řešení stížností postupujeme v Oblastní nemocnici Příbram (ONP) podle závazného vnitřního předpisu. Ten vychází jednak z platné české legislativy a dále z požadavků akreditačních standardů pro nemocnice, které mají stanovení systému přijímání a vyřizování stížností zakotven přímo v sobě,“ sdělila našemu portálu Jitka Kalousková z Oblastní nemocnice Příbram.

Anonymní stížnosti na sociálních sítích nemocnice neřeší

V nemocnici navíc od roku 2014 funguje nový systém evidence a vyřizování stížností. Každá obdržená stížnost (ústní, písemná či na určeném formuláři, přichází většinou na vedení nemocnice či k rukám referenta pro kontrolu a stížnosti) tak projde stanoveným procesem, do něhož kromě jiného patří prověření zdravotnické dokumentace, vyžádané vyjádření vedoucího pracovníka oddělení, ke kterému se stížnost vztahuje, a také konkrétního pracovníka, na nějž je stížnost podána.

Kalousková však zdůrazňuje, že nemocnice takte může řešit jen stížnosti, které obdrží. „Anonymní příspěvky na sociálních sítích, jejichž objektivita a racionální základ se velmi různí, řešit nemůžeme,“ dodává závěrem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva … DOPRAVA
Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz