20. 7. svátek má Ilja




Lidé na příbramském náměstí vyjádřili podporu lidem z Ukrajiny

NEPŘEHLÉDNĚTE
27. února 2022   (18:11)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Asi dvě stovky lidí dnes odpoledne dorazily na náměstí 17. listopadu v Příbrami na demonstraci na podporu Ukrajiny a proti ruské invazi na Ukrajinu. Akci svolalo Městské kulturní centrum pod taktovkou vedoucího Vlastimila Ševra.


V Příbrami se dnes odpoledne konala akce na podporu Ukrajiny, přišlo kolem 200 lidí. Akci nazvanou Příbram stojí za Ukrajinou uspořádalo město na náměstí 17. listopadu. "Celá akce proběhla v poklidu," řekla pribram.cz policejní mluvčí Michaela Richterová. Další shromáždění bylo například v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Ve středočeských městech také postupně přibývají materiální sbírky. Jedna z nich proběhla na parkovišti u Hořejší Obory v Příbrami (připravujeme reportáž).

Příbram podle mluvčí radnice Evy Švehlové hledá možnosti ubytování pro rodiny utíkající před válkou zasažené Ukrajiny. Město připravuje ubytovací kapacity ze svých zdrojů – byty, hotelové pokoje, ubytovací buňky, ale také se obrátilo na místní obyvatele, kteří v případě, že mají volné prostory a možnost nabídnout je k humanitárnímu ubytování, mohou napsat na e-mail eva.svehlova@pribram.eu. Vedení radnice také na nejbližším jednání rady projedná přesun peněz z covidové sbírky.
Podle mluvčího středočeského hejtmanství Davida Šímy v současné době byli všichni běženci ubytováni v rámci možností rodin a přátel, případně využili možnosti ubytovacích kapacit a péče obcí a měst. "Dle posledních informací se jedná o desítky osob. Větší vlnu očekáváme začátkem příštího týdne," doplnil Šíma. Ve Středočeském kraji je aktuálně k dispozici ubytovací kapacita přes 7000 lůžek pro válečné uprchlíky.
Boje s útočící ruskou armádou trvají na Ukrajině čtvrtým dnem. Putinovi vojáci postupují z různých směrů do nitra země. Obránci stále drží ukrajinskou metropoli Kyjev, kterou se ruské jednotky snaží obklíčit. Bojuje se o druhé největší město Charkov. Ruské jednotky podle agentur postoupily u Chersonu na jihu země. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek večer nařídil všeobecnou mobilizaci, zemi tak nesmějí opustit muži od 18 do 60 let. Dnes Zelenskyj vyzval cizince, aby přijeli na Ukrajinu vytvořit legionářskou jednotku, která by se poté zapojila do boje proti ruské agresi.

Cílem největší pozemní vojenské operace v Evropě od konce druhé světové války je podle Kremlu demilitarizovat Ukrajinu, aby přestala být pro Rusko hrozbou, a očistit zemi od "nacistů". Putin invazi odůvodnil údajnou genocidou, kterou podle něj páchají ukrajinští nacionalisté na ruskojazyčném obyvatelstvu východoukrajinského Donbasu.
Putin také dnes nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti. Podle něj se tak děje v reakci na agresivní prohlášení vedoucích představitelů členských zemí Severoatlantické aliance na adresu Ruska.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi … DOPRAVA Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“ Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává … SPORT Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. … ZAJÍMAVOSTI Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. … FOTOGALERIE Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku … AKTUÁLNĚ Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport. Souboj o královnu … SPORT Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do … NEPŘEHLÉDNĚTE Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by … ZAJÍMAVOSTI Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou … AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz