14. 8. svátek má Alan

Lhota vyvěsila na památku obětí tragické události černý prapor, zřídila i transparentní účet

Nepřehlédněte
22. července 2020   (16:54)
Lhota vyvěsila na památku obětí tragické události černý prapor, zřídila i transparentní účet

„Lidé mohou přijít uctít památku zemřelých také k rybníku, kde během včerejška vzniklo pietní místo,“ řekla pribram.cz starostka Eva Drmlová.


Smuteční nálada, zapálené svíčky na hrázi rybníka, a právě dnes vyvěšený smuteční prapor na obecním úřadě. Obec Lhota u Příbramě se vzpamatovává z tragédie, kdy po zásahu elektrickým proudem, pravděpodobně od ponorného čerpadla, zemřeli tři lidé. Otec, syn a vnuk zemřeli během pondělního večera, kdy byli objeveni již bez známek života. Obec chce pozůstalým pomoci. Starostka Eva Drmlová dnes po souhlasu s rodinou nechala vyvěsit černý prapor a zřídila transparentní účet, na který pravděpodobně přispěje i obec.

„Akorát jsem se vrátila z banky, kde jsem nechala pro pozůstalé zřídit transparentní účet,“ řekla pribram.cz starosta Eva Drmlová. Veškeré podrobnosti budou zveřejněny během zítřejšího dne na stránkách obce. „Peníze mohou lidé zasílat již od zítřka, kdy bude účet aktivní. Příští týden se sejdeme a určitě pomůžeme i my nějakou částkou,“ řekla starostka, která již dnes prozradila číslo účtu.
„Museli jsme nějak účet pojmenovat, takže jsme zvolili název Sbírka pro rodinu obětí ve Lhotě u PB. Číslo účtu je 123-0773980207/0100,“ uvedla s tím, že veškeré finanční prostředky poputují pro pozůstalé.
„Museli jsme nějak účet pojmenovat, takže jsme …
Tento víkend se měla ve Lhotě konat pouťová veselice, kdy po vzájemné dohodě s dobrovolnými hasiči byla akce zrušena. Po poradě s rodinou byl dnes také vyvěšen smuteční prapor u obecního úřadu. „Lidé mohou přijít uctít památku zemřelých také k rybníku, kde během včerejška vzniklo pietní místo,“ dodala starostka.
Tento víkend se měla ve Lhotě konat pouťová …

Tragédie, která se odehrála v noci na úterý ve Lhotě, otřásla Příbramí

Úmrtí členů rodiny oznámila pozůstalá již v úterý ráno na sociálních sítích. "S hlubokou ranou v srdci bych vám chtěla oznámit, že nás včera navždy opustili moji milování manžel Radek, syn Martin, a vnouček Radeček. V našich srdcích zůstanete na věky. Budete nám moc chybět," napsala.


Okolnosti události popsala pro web Blesk.cz paní Vlasta, která bezvládná těla nalezla. „Přišla jsem z práce a slyšela, jak jede a hučí čerpadlo, tak jsem ho vytáhla ze zásuvky, pejskové mi tam štěkali u vrat, co máme k rybníku. Vzala jsem baterku a tam jsem je viděla všechny tři u kraje. Vytáhla jsem akorát to čerpadlo,“ popsala zdrcená žena.
 
Zesnulý nejstarší muž byl povoláním elektrikář, v posledních letech pracoval jako taxikář. „Byl puntičkář, takže si rozvody, prodlužováky a tak dělal sám. Všechno bylo v pořádku, všechno mělo hodnotu tak, jak má mít. Takže to muselo být jedině to čerpadlo,“ dodala se slzami v očích s tím, že čerpadlo bylo zakoupeno v hobby marketu. Vyvrátila tím tvrzení diskutujících na sociálních sítích, kteří spekulovali o tom, že si měl čerpadlo vyrábět svépomocí.
 
Případem tragické události se zabývá policie. "Prověřujeme podezření pro trestný čin usmrcení z nedbalosti," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Kolegové Radka chystají v Příbrami smuteční jízdu. O posledním rozloučení kolegů taxikářů budeme informovat.
Případem tragické události se zabývá policie. …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Jakub Pečenka

Další články

Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Na mnoha místech v českých diecézích se o víkendu uskuteční mariánské slavnosti. Věřící slaví nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejvýznamnějších mariánských svátků. Velké slavnosti se konají také na Svaté Hoře. 13. srpna 2020   (19:06) V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01)
Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz