15. 8. svátek má Hana

Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

27. května 2019   (05:58)
Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníkůInformace o "odpískání" letošní Rally Příbram rozproudila mezi příbramáky vášnivou diskusi. Zjistili jsme, co konkrétně vedlo organizátory k tomuto nepopulárnímu kroku.
 
Důvodem zrušení byl souhrn několika otazníků v rozpočtu akce.

Ne všichni partneři řekli ihned "ano"
Zájem o sponzorování této prestižní akce už není tak velký, jako byl třeba před 10 či 20 lety. Firmy často nedokáží říci své "ano" hned,  dávají si čas třeba až do července, a to je organizačně špatně. Na podobné problémy si stěžují i ostatní organizátoři rally.

Pronájem krajských silnic loni převyšoval krajskou dotaci
Středočeský kraj přislíbil letos sice o 150.000 Kč více, než tomu bylo v minulých letech, ale cca 80 % z tohoto příspěvku bude muset být použito na pronájem krajských silnic. Loni tato částka dokonce převyšovala získanou sumu.

Od loňského roku navíc rada města již nemá v podstatě žádné páky zmírnit tento dopad snížením sazby za pronájem komunikací. Pořadatelé tak musí při rozpočtování počítat s nastavenou sazbou 5 Kč za metr silnice.

Dotaci z městského rozpočtu lze žádat až od dubna
Město Příbram slíbilo v prosinci 2018 organizátorům podporu v podobě možnosti získat individuální dotaci. O tento druh dotace se však smí žádat až od 1. dubna. Ačkoliv žádost byla podána ihned, jakmile to bylo možné, už to bylo organizačně pozdě.

Riziko finanční ztráty bylo obrovské
Rozpočet do dnešního dne nebyl naplněn, navíc nad financováním akce viselo stále mnoho otazníků, proto se pořadatelé rozhodli tuto akci letos zrušit.

Z rozpočtu je třeba pokrýt mimo jiné práci pořadatelů. Pouze oplocení vyjde na 150.000 Kč, sanitky 200.000 Kč, opravy silnic 250.000 Kč.

Organizátoři se tuto nucenou přestávku budou snažit maximálně využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný jubilejní 40. ročník. Věříme, že se podaří sehnat dostatek partnerů, kteří se svým "ano" nebudou váhat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir

Další články

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23) Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Školy by měly od 1. září podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha fungovat "jak nejnormálněji to půjde", opakovat už se nemá jarní scénář, kdy ze dne na den byly školy uzavřeny. 14. srpna 2020   (10:37) Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Závod přinese dopravní omezení. 14. srpna 2020   (08:54) Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Na mnoha místech v českých diecézích se o víkendu uskuteční mariánské slavnosti. Věřící slaví nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejvýznamnějších mariánských svátků. Velké slavnosti se konají také na Svaté Hoře. 13. srpna 2020   (19:06)
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz