25. 8. svátek má Radim

Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

27. května 2019   (05:58)
Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků


Informace o "odpískání" letošní Rally Příbram rozproudila mezi příbramáky vášnivou diskusi. Zjistili jsme, co konkrétně vedlo organizátory k tomuto nepopulárnímu kroku.
 
Důvodem zrušení byl souhrn několika otazníků v rozpočtu akce.

Ne všichni partneři řekli ihned "ano"
Zájem o sponzorování této prestižní akce už není tak velký, jako byl třeba před 10 či 20 lety. Firmy často nedokáží říci své "ano" hned,  dávají si čas třeba až do července, a to je organizačně špatně. Na podobné problémy si stěžují i ostatní organizátoři rally.

Pronájem krajských silnic loni převyšoval krajskou dotaci
Středočeský kraj přislíbil letos sice o 150.000 Kč více, než tomu bylo v minulých letech, ale cca 80 % z tohoto příspěvku bude muset být použito na pronájem krajských silnic. Loni tato částka dokonce převyšovala získanou sumu.

Od loňského roku navíc rada města již nemá v podstatě žádné páky zmírnit tento dopad snížením sazby za pronájem komunikací. Pořadatelé tak musí při rozpočtování počítat s nastavenou sazbou 5 Kč za metr silnice.

Dotaci z městského rozpočtu lze žádat až od dubna
Město Příbram slíbilo v prosinci 2018 organizátorům podporu v podobě možnosti získat individuální dotaci. O tento druh dotace se však smí žádat až od 1. dubna. Ačkoliv žádost byla podána ihned, jakmile to bylo možné, už to bylo organizačně pozdě.

Riziko finanční ztráty bylo obrovské
Rozpočet do dnešního dne nebyl naplněn, navíc nad financováním akce viselo stále mnoho otazníků, proto se pořadatelé rozhodli tuto akci letos zrušit.

Z rozpočtu je třeba pokrýt mimo jiné práci pořadatelů. Pouze oplocení vyjde na 150.000 Kč, sanitky 200.000 Kč, opravy silnic 250.000 Kč.

Organizátoři se tuto nucenou přestávku budou snažit maximálně využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný jubilejní 40. ročník. Věříme, že se podaří sehnat dostatek partnerů, kteří se svým "ano" nebudou váhat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz