17. 1. svátek má Drahoslav
Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

27. května 2019   (05:58)
Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků


Informace o "odpískání" letošní Rally Příbram rozproudila mezi příbramáky vášnivou diskusi. Zjistili jsme, co konkrétně vedlo organizátory k tomuto nepopulárnímu kroku.
 
Důvodem zrušení byl souhrn několika otazníků v rozpočtu akce.

Ne všichni partneři řekli ihned "ano"
Zájem o sponzorování této prestižní akce už není tak velký, jako byl třeba před 10 či 20 lety. Firmy často nedokáží říci své "ano" hned,  dávají si čas třeba až do července, a to je organizačně špatně. Na podobné problémy si stěžují i ostatní organizátoři rally.

Pronájem krajských silnic loni převyšoval krajskou dotaci
Středočeský kraj přislíbil letos sice o 150.000 Kč více, než tomu bylo v minulých letech, ale cca 80 % z tohoto příspěvku bude muset být použito na pronájem krajských silnic. Loni tato částka dokonce převyšovala získanou sumu.

Od loňského roku navíc rada města již nemá v podstatě žádné páky zmírnit tento dopad snížením sazby za pronájem komunikací. Pořadatelé tak musí při rozpočtování počítat s nastavenou sazbou 5 Kč za metr silnice.

Dotaci z městského rozpočtu lze žádat až od dubna
Město Příbram slíbilo v prosinci 2018 organizátorům podporu v podobě možnosti získat individuální dotaci. O tento druh dotace se však smí žádat až od 1. dubna. Ačkoliv žádost byla podána ihned, jakmile to bylo možné, už to bylo organizačně pozdě.

Riziko finanční ztráty bylo obrovské
Rozpočet do dnešního dne nebyl naplněn, navíc nad financováním akce viselo stále mnoho otazníků, proto se pořadatelé rozhodli tuto akci letos zrušit.

Z rozpočtu je třeba pokrýt mimo jiné práci pořadatelů. Pouze oplocení vyjde na 150.000 Kč, sanitky 200.000 Kč, opravy silnic 250.000 Kč.

Organizátoři se tuto nucenou přestávku budou snažit maximálně využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný jubilejní 40. ročník. Věříme, že se podaří sehnat dostatek partnerů, kteří se svým "ano" nebudou váhat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (14:03) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz