25. 6. svátek má Ivan

Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

27. května 2019   (05:58)
Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč?

Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků


Informace o "odpískání" letošní Rally Příbram rozproudila mezi příbramáky vášnivou diskusi. Zjistili jsme, co konkrétně vedlo organizátory k tomuto nepopulárnímu kroku.
 
Důvodem zrušení byl souhrn několika otazníků v rozpočtu akce.

Ne všichni partneři řekli ihned "ano"
Zájem o sponzorování této prestižní akce už není tak velký, jako byl třeba před 10 či 20 lety. Firmy často nedokáží říci své "ano" hned,  dávají si čas třeba až do července, a to je organizačně špatně. Na podobné problémy si stěžují i ostatní organizátoři rally.

Pronájem krajských silnic loni převyšoval krajskou dotaci
Středočeský kraj přislíbil letos sice o 150.000 Kč více, než tomu bylo v minulých letech, ale cca 80 % z tohoto příspěvku bude muset být použito na pronájem krajských silnic. Loni tato částka dokonce převyšovala získanou sumu.

Od loňského roku navíc rada města již nemá v podstatě žádné páky zmírnit tento dopad snížením sazby za pronájem komunikací. Pořadatelé tak musí při rozpočtování počítat s nastavenou sazbou 5 Kč za metr silnice.

Dotaci z městského rozpočtu lze žádat až od dubna
Město Příbram slíbilo v prosinci 2018 organizátorům podporu v podobě možnosti získat individuální dotaci. O tento druh dotace se však smí žádat až od 1. dubna. Ačkoliv žádost byla podána ihned, jakmile to bylo možné, už to bylo organizačně pozdě.

Riziko finanční ztráty bylo obrovské
Rozpočet do dnešního dne nebyl naplněn, navíc nad financováním akce viselo stále mnoho otazníků, proto se pořadatelé rozhodli tuto akci letos zrušit.

Z rozpočtu je třeba pokrýt mimo jiné práci pořadatelů. Pouze oplocení vyjde na 150.000 Kč, sanitky 200.000 Kč, opravy silnic 250.000 Kč.

Organizátoři se tuto nucenou přestávku budou snažit maximálně využít k zajištění finanční podpory na rok 2020 pro případný jubilejní 40. ročník. Věříme, že se podaří sehnat dostatek partnerů, kteří se svým "ano" nebudou váhat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz