17. 6. svátek má Adolf

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

31. července 2018   (08:05)
Dalších 14 fotografií v galeriiLetošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

Pár minut po poledni se objevil na pravém břehu Vltavy v Kamýku nad Vltavou černý dým. V areálu místní firmy se rozhořel oheň v prostoru, kde se nachází vyschlá tráva.


K místu zásahu dorazila jako první jednotka SDH Kamýk nad Vltavou, ale před jejím přijezdem už probíhalo hašení od místních občanů, kteří požár nahlásili a duchapřítomně ho začali hasícími přístroji likvidovat.

„Po zhlédnutí velkého kouře jsme s kolegou identifikovali místo ohniska. Ihned jsme vzali hasící přístroje a hasili jsme jako první místa u skladových budov. Já jsem ještě s hasícím přístrojem v ruce telefonoval 150. Hasičáků jsme spotřebovali takových sedm, osm. Plameny sálaly zhruba do výšky 1,5 metru. Než přijeli hasiči, podařilo se nám plameny, i díky dalším lidem, dostat pod kontrolu. Jak vznikl požár nedokáži říci,“ shrnul svůj netradiční pondělní zážitek Radek Lukeš, který je osobně v BOZP a PO.

K místu požáru přijeli kromě dobrovolných hasičů SDH Kamýk a Nečín i profesionální hasiči HZS Středočeského kraje ÚO Příbram ze stanice Sedlčany. K žádnému zranění osob nedošlo, stejně tak k hmotným škodám na majetku, především díky místním občanům, kteří požár včas oznámili a odpovídajícím způsobem zajistili, aby se dále nešířil. Celkovou lokalizaci a dohašení všech ohnisek provedli pak hasiči, kterým byla událost v 12:13 ohlášena na linku 150.

O jednom z posledních požárů v poslední době jsme psali v článku: Aktuálně: Požár pole zaměstnává šest jednotek hasičů​

K místu zásahu dorazila jako první …

Fotogalerie

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk () Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (1) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (2) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (3) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (4) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (5) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (6) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (7) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (8) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (9) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (10) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (11) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (12) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
info: tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje nprap. Petr Svoboda
foto: daš

autor: dašDalší články

Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz