21. 10. svátek má Brigita

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

31. července 2018   (08:05)
Dalších 14 fotografií v galeriiLetošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

Pár minut po poledni se objevil na pravém břehu Vltavy v Kamýku nad Vltavou černý dým. V areálu místní firmy se rozhořel oheň v prostoru, kde se nachází vyschlá tráva.


K místu zásahu dorazila jako první jednotka SDH Kamýk nad Vltavou, ale před jejím přijezdem už probíhalo hašení od místních občanů, kteří požár nahlásili a duchapřítomně ho začali hasícími přístroji likvidovat.

„Po zhlédnutí velkého kouře jsme s kolegou identifikovali místo ohniska. Ihned jsme vzali hasící přístroje a hasili jsme jako první místa u skladových budov. Já jsem ještě s hasícím přístrojem v ruce telefonoval 150. Hasičáků jsme spotřebovali takových sedm, osm. Plameny sálaly zhruba do výšky 1,5 metru. Než přijeli hasiči, podařilo se nám plameny, i díky dalším lidem, dostat pod kontrolu. Jak vznikl požár nedokáži říci,“ shrnul svůj netradiční pondělní zážitek Radek Lukeš, který je osobně v BOZP a PO.

K místu požáru přijeli kromě dobrovolných hasičů SDH Kamýk a Nečín i profesionální hasiči HZS Středočeského kraje ÚO Příbram ze stanice Sedlčany. K žádnému zranění osob nedošlo, stejně tak k hmotným škodám na majetku, především díky místním občanům, kteří požár včas oznámili a odpovídajícím způsobem zajistili, aby se dále nešířil. Celkovou lokalizaci a dohašení všech ohnisek provedli pak hasiči, kterým byla událost v 12:13 ohlášena na linku 150.

O jednom z posledních požárů v poslední době jsme psali v článku: Aktuálně: Požár pole zaměstnává šest jednotek hasičů​

K místu zásahu dorazila jako první …

Fotogalerie

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk () Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (1) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (2) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (3) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (4) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (5) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (6) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (7) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (8) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (9) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (10) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (11) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (12) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
info: tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje nprap. Petr Svoboda
foto: daš

autor: dašDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz