17. 7. svátek má Martina

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

31. července 2018   (08:05)
Dalších 14 fotografií v galeriiLetošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk

Pár minut po poledni se objevil na pravém břehu Vltavy v Kamýku nad Vltavou černý dým. V areálu místní firmy se rozhořel oheň v prostoru, kde se nachází vyschlá tráva.


K místu zásahu dorazila jako první jednotka SDH Kamýk nad Vltavou, ale před jejím přijezdem už probíhalo hašení od místních občanů, kteří požár nahlásili a duchapřítomně ho začali hasícími přístroji likvidovat.

„Po zhlédnutí velkého kouře jsme s kolegou identifikovali místo ohniska. Ihned jsme vzali hasící přístroje a hasili jsme jako první místa u skladových budov. Já jsem ještě s hasícím přístrojem v ruce telefonoval 150. Hasičáků jsme spotřebovali takových sedm, osm. Plameny sálaly zhruba do výšky 1,5 metru. Než přijeli hasiči, podařilo se nám plameny, i díky dalším lidem, dostat pod kontrolu. Jak vznikl požár nedokáži říci,“ shrnul svůj netradiční pondělní zážitek Radek Lukeš, který je osobně v BOZP a PO.

K místu požáru přijeli kromě dobrovolných hasičů SDH Kamýk a Nečín i profesionální hasiči HZS Středočeského kraje ÚO Příbram ze stanice Sedlčany. K žádnému zranění osob nedošlo, stejně tak k hmotným škodám na majetku, především díky místním občanům, kteří požár včas oznámili a odpovídajícím způsobem zajistili, aby se dále nešířil. Celkovou lokalizaci a dohašení všech ohnisek provedli pak hasiči, kterým byla událost v 12:13 ohlášena na linku 150.

O jednom z posledních požárů v poslední době jsme psali v článku: Aktuálně: Požár pole zaměstnává šest jednotek hasičů​

K místu zásahu dorazila jako první …

Fotogalerie

Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk () Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (1) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (2) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (3) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (4) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (5) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (6) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (7) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (8) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (9) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (10) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (11) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (12) Letošní kolotoč požárů nekončí, včera to poznal i Kamýk (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
info: tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje nprap. Petr Svoboda
foto: daš

autor: dašDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz