2. 5. svátek má Zikmund

Letošní Bednění navštívilo přibližně 140 lidí

29. září 2015   (15:30)
Letošní Bednění navštívilo přibližně 140 lidí
foto: NZDM Bedna

Bednění podporuje mladé lidi v umění.



Ve čtvrtek 24. 9. 2015 se v příbramském Křižáku již počtvrté uskutečnilo kulturně zábavné odpoledne s názvem Bednění. Akci organizovalo zařízení pro děti a mládež Bedna neziskové organizace Ponton v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů.

Akce, která se konala pod záštitou města Příbram, přinesla návštěvníkům taneční workshop s Markem Heřmanem, zakladatelem taneční skupiny Double Cookies, dále cirkus art workshop pražských žonglérů Kruhové paraboly, fotokoutek a hudební vystoupení uživatelů z plzeňského NZDM Pixla. Návštěvníci si mohli zahrát stolní fotbálek, zatančit si na tanečních podložkách, vyzkoušet výrobu placek nebo se nechat dočasně potetovat. Pro nejmladší příchozí byl připraven skákací hrad a pouliční malování křídami. Velký zájem byl o soutěž „Namaluj své přání“, do které se zapojila většina přítomných dětí a mladých lidí. Zábavný a pestrý program snímal z ptačí perspektivy dron zapůjčený panem Baráškem.

„Během odpoledne nás svou návštěvou podpořilo více než 140 lidí, kterým bychom chtěli touto cestou poděkovat. Velký dík patří také městu Příbram a Internetu Pb, kteří Bednění podpořili finančně,“ sdělila koordinátorka projektu Bc. Magdaléna Kočová.
NZDM Bedna se akcí zapojila do celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů, jehož cílem je představit nízkoprahová zařízení pro děti a mládež veřejnosti. Součástí Bednění byl tedy i den otevřených dveří, určený pro všechny, kteří se chtěli seznámit s prostory a fungováním služby.

„Do přípravy a realizace akce se jako dobrovolníci zapojili i někteří uživatelé NZDM Bedna. Jsme moc rádi, že mladí lidé, kteří využívají naše služby, mohou veřejnosti ukázat, co mají rádi, co je baví a v čem jsou dobří.“ doplnila kontaktní pracovnice NZDM Bedna Eliška Bendová DiS.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: NZDM Bedna
autor: red








Další články

Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz